Zdrowa relacja z naszym pupilem

Wychowanie – nie dotyczy tylko dzieci!

Jest to czynność, która wymaga od ludzi przede wszystkim cierpliwości i chęci. Obecnie wielu rodziców decydując się na dziecko, nie zdaje sobie do końca sprawy, że nie jest to takie proste i wymaga zaangażowania, czasu. Ma to ogromne znaczenie dla przyszłości naszego dziecka, jak również jego samodzielności, które jest niezbędne w funkcjonowaniu i życiu. Nie bez powodu zakłada się, że zwierzęta są prawie jak ludzie, a nawet lepsi, gdyż posiadają większą wrażliwość, oddanie i wierność. Coś w tym jest, zaskakujące jest to, jaką mają w sobie miłość, pomimo tego, że wciąż wyrządza im się wiele krzywd. Jest to popularny temat, ponieważ warto zwrócić uwagę na to, ile zwierząt zostaje porzuconych i oddanych do schroniska, czy też katowanych. A zatem: Jak zostać dobrym opiekunem, jednocześnie odpowiedzialnym? Przeczytaj przede wszystkim poniższy artykuł.

Psychologia – zapotrzebowanie niemal wszędzie…

Jest to bardzo powszechna branża, która niestety, bądź stety, ma coraz większe zapotrzebowanie wśród społeczeństwa. Jak sami możemy zauważyć, coraz więcej ludzi ma problemy psychiczne, ponieważ idealizm jest zauważalny nie tylko w rzeczywistości, ale również w świecie wirtualnym, głównie na instagramie. Właściciele psów często nie zwracają uwagi na pewne aspekty, ponieważ z góry uważają, że pies nie potrzebuje opieki psychologa. I tutaj możesz się zdziwić, ponieważ jest taka usługa na rynku, jak psy psycholog. Społeczeństwo może tego tak nie zauważać, ale sami specjaliści zdążyli zaobserwować pewien problem u niektórych psów, że są znerwicowane, a tym najczęstszym jest ich samodzielność. Prowadzi to do tego, że nasz pupil jest nadmiernie przywiązany do naszej obecności. Wbrew pozorom – nie jest to dobra wiadomość, ponieważ wszystko ma swój umiar. Znasz takie zachowanie z jego strony, jak: skakanie z radości w momencie, gdy wracasz do domu, wije się, skacze jak szalony przy Tobie i po domu, nie potrafiąc się uspokoić itp. Na pierwszy rzut oka zazwyczaj nie wzbudza to negatywnych podejrzeń, bo przecież to jest ujawnienie jego radości, albowiem główny problem polega na tym, że jest to nieco toksyczna relacja, a pies nie spełnia do końca swoich ,,psich’’ potrzeb. Niestety, stwarzamy mu zbyt zamknięty świat, pokazując mu w ten sposób, że jest zdany tylko na naszą obecność i czułości. Podobnie jak z dzieckiem: Nadmierna ilość naszej osoby spowoduje, że zaczniemy stwarzać poczucie uzależnienia, brak samodzielności, poniekąd zamkniętej klatki, w której nie istnieje nic innego poza naszą osobą. W związku z tym, będzie wyśmiewane, niesamodzielne, niedojrzałe. Pies nie różni się właściwie niczym jeżeli chodzi o ten sam problem. W takim momencie niezbędne jest skorzystanie jest z usługi psiego psychologa.

W jaki sposób znaleźć dobrego specjalistę?

Odpowiedni terapeuta uwzględnia nie tylko psi problem, ale przede wszystkim potrzeby i poglądy oraz podejście, możliwości jego opiekuna. Indywidualnie dostosowuje terapię, skupiając się na szczerości, dokładności, na obserwacji psa, jego postępach. Niezbędne jest również wyjaśnienie z jego strony naszych nieprawidłowych zachowań wobec pupila i pokazanie tych właściwych. Gdy ten temat zostanie odpowiednio przyjęty przez klienta, krok do kroku przedstawia program terapii, wypisując jakie zmiany należy wprowadzić do życia. Poprawa nastąpi tylko wtedy, gdy człowiek zrozumie jakie popełniał błędy, korygując je na bieżąco. Tylko w taki sposób znajdziesz przyjazne i zdrowe porozumienie między sobą, a psem.

 

Author: siberian-husky.com.pl