Żywienie psa

Karmienie psa to duży obowiązek. Jeszcze do niedawna uważano, że wystarczą resztki ze stołu i po kłopocie. Jednak czy jest to prawidłowy schemat żywienia? Wielu specjalistów na pewno będzie negować tę decyzję.

A zatem jak karmić?

Poprawne żywienie to gwarancja dobrego zdrowia oraz świetnej formy przez długie lata, każdy właściciel tego oczekuje. Rynek obecnie oferuje wiele specyfików, karm, dodatków, przysmaków itd. Niejedna reklama zachowała o swojej doskonałości, czy na pewno są one korzystne dla naszego pupila? O tym można się dobrze przekonać zgłębiając temat.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na przejrzysty i jak najbardziej naturalny skład. Opis powinien być staranny i dokładny, warto pamiętać, im mniej szczegółów tym prawdopodobieństwo słabej jakości większe.

Prawidłowy skład karmy dla psa

Pies to istota, która czuje. Zapewne z tego też powodu lubi wybrane składniki swojego jedzenia. Jednak właściciel z myślą o zdrowiu, uważa, że odpowiednia dieta to podstawa. Najważniejsze elementy, które powinny znaleźć się w karmie to oczywiście wysoka zawartość mięsa. Naukowcy uważają, że im więcej go w składzie, tym go po prostu więcej jest. Ważne by unikać mączek mięsnych. Kolejny podpunkt to nic innego jak oleje roślinne i rybne. Zawierają one wielonienasycone kwasy omega-3 i omega-6. Mają one ogromny wpływ, szczególnie na młode zwierzaki. Czy warzywa i owoce także zalecane są psom? Oczywiście, wiele naszych czworonogów uwielbia czasem schrupać jabłko. A jako dodatek do karm są one niezauważone nawet przez największych wybredniaków. Źródło cennych witamin, przeciwutleniaczy i ważnych enzymów trawiennych. Na koniec probiotyki FOS i MOS. Wiele osób zapewne nie wie co to w ogóle oznacza. Są to preparaty, które chronią przewód pokarmowy przed szkodliwymi bakteriami, polepszają proces trawienia.

Czy jest coś czego należy unikać?
Niektóre składniki mogą u psa wywołać alergie, a także różne dolegliwości. Zwierzak czuje się źle. Warto unikać zbóż, szczególnie tych, które zawierają gluten oraz soi. Sztuczne barwniki i konserwanty to ogromny wróg, który źle wpływa na organizm psa.

Czy mokra karma to jedyne rozwiązanie?
Podstawowa różnica to zawartość wody, co oczywiście wpływa na kaloryczność karmy. Sucha karma podczas suszenia traci jej bardzo dużą ilość, z tego też powodu kaloryczność wzrasta, logicznie myśląc przekłada się to na ilość podawanego pożywienia.
Karma to nie wszystko, należy pamiętać o uzupełnieniu wody, by miska zawsze była pełna, a nasz zwierzak nie odczuwał pragnienia.

Author: siberian-husky.com.pl