Jak podróżować z psem?

Na wakacyjne wycieczki coraz częściej i chętniej zabieramy zwierzaki. Wiele miejsc o charakterze turystycznym przystosowuje je tak, aby były one przyjazne dla podróżujących ze zwierzętami. Wiele osób już nawet nie wyobraża sobie wyjazdu bez swojego pupila, dlatego rozwiązania te są coraz bardziej powszechne. Zastanawiasz się – jak podróżować z psem? Oto nasze porady.

Podróże z psem – funkcjonalne rozwiązania

Wakacje z psem mogą wydawać się trudne lub nawet uciążliwe. Jeśli zastanawiasz się, jak podróżować z psem – skorzystaj z naszych wskazówek.

Podróżnicy często zastanawiają się – jaki pies do mnie pasuje? Warto się nad tym chwilę zatrzymać. Posiadanie psa to często duże wyzwanie, szczególnie dla tych, którzy często przebywają w podróży. Jeśli jednak, mimo ciągłych wyjazdów, pragniesz zostać właścicielem czworonoga wybierz taką rasę, która lubi zmianę miejsca oraz nie przeszkadza jej ciągłe życie w biegu.

Planując wakacje z psem, warto wyposażyć się w wózek dla psa, który będzie niezwykle pomocny w długich, często zbyt męczących dla zwierzaka wyprawach rowerowych. Jeśli wybierasz się z psem w dłuższą podróż, zabierz ze sobą akcesoria, które będą mogły umilić psu czas podczas podróży. Idealnie sprawdzi się np. zabawka dla psa na smakołyki.

Obecnie podróżować można wszędzie, a środek transportu wybieramy wedle naszych potrzeb. Tramwaj, samolot, pociąg czy prom – nie ważne który z nich wybierzesz, pamiętaj o swoim czworonogu. Istotne jest to, jak zwierzę znosi podróże oraz czy dostarczają mu one stresów i niedogodności. Aby zacząć podróżować z psem, warto najpierw zacząć go do tego przyzwyczajać. Przed podróżą, warto jednak rozpocząć przygotowania do niej. Psa należy odpowiednio przyzwyczajać do transportu.

Spontaniczność nie jest w tym przypadku wskazana. Jeśli bez przygotowania zdecydujemy się na podróż, warto pamiętać, że może ona być pierwszą i najgorszą wyprawą, zarówno dla psa, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pies na co dzień podróżuje autobusem, nie gwarantuje to, że będzie spokojny również w tramwaju czy pociągu. Każda nowa przestrzeń będzie obca dla pupila.

Wakacje z psem – wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu

Zwierzęta możemy przewozić praktycznie każdym środkiem transportu. Możliwe jest także przewóz psa samolotem. Zwierzęta w samolocie mogą jednak czuć się niekomfortowo i niezbyt swobodnie. Warto o tym pamiętać, wybierając ten środek transportu. Transport zwierząt samolotem może okazać się uciążliwy dla czworonoga i problematyczny dla właściciela – większe psy nie mogą przebywać na pokładzie razem ze swoim opiekunem. Przewóz zwierząt PKP to także swego rodzaju wyzwanie. Pociąg może być głośny, a współtowarzysze hałaśliwi lub zwyczajnie nie przyzwyczajeni do przebywania w jednym pomieszczeniu ze zwierzakami. Warto o tym pamiętać.

Podróże z psem mogą być bardzo ciekawe, pouczające i co najważniejsze przyjemne – zarówno dla psa, jak i właściciela. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych szczegółach, a wspólny urlop będzie niezapomniany.

 

Author: siberian-husky.com.pl