Zdrowie na wyciągniecie ręki

Spacer ze swoim czworonogim to nie tylko przyjemności, to także odpowiedzialność i duże wyzwanie. Warto pomyśleć o czystości i o tym, by nasz zwierzak wybiegał się do woli, a przy tym był szczęśliwy.

Każdy pamięta jak beztrosko w dzieciństwie biegał po trawie, chyba nie ma nikogo, kto chociaż raz w życiu nie zaznał tego uczucia. Tak samo Twój pies chce się poczuć. Spacer to także moment na załatwienie swoich spraw, bardziej o których po prostu przypomina natura. Kiedy wyprowadzamy zwierzaka mamy nadzieję, że piesek skorzysta z trawniczka a my w domu zachowamy czystość. Jednak czy sprzątnie to nasz obowiązek? Nikt przecież nie chciałby wdepnąć w przysłowiową minę.

Czystość i ekologia

Z przyzwyczajenia zabieramy z sobą woreczek foliowy, pakujemy odchody naszego psa i wyrzucamy. Jednak czy jest to zupełnie ekologiczne, czy nie lepiej wykorzystać torebkę papierową, która w dużo szybszym tempie ulegnie rozkładowi. Ekolodzy coraz głośniej nas alarmują, informują, że sami niszczymy naszą ziemię w zastraszającym tempie. Niebawem, za kilka lat zmiany będą tak ogromne, że nic nie będzie takie samo. W obecnej chwili daleko posunięte przemiany sprawiają, że napotykają nas bardzo silne, zróżnicowane anomalie pogodowe.

Zatem, czy każdy z nas chce dokładać kolejny worek do tak dużego nieszczęścia? Nikt nawet przez chwilę nie zastanowi się czy przypadkiem, nie byłoby lepiej nie używać woreczków foliowych. One mogą rozkładać się nawet 400 lat. Tak zapewne nikogo z nas już dawno nie będzie, a w tym czasie dopiero ulegnie rozłożeniu jeden woreczek. Jedni szkodzą, inni nas wprowadzają w błąd. Zatem zanim wyjdziesz ze swoim zwierzakiem na spacer warto wziąć z sobą torbę papierową, a nie worki na odchody psa. Jest to rozwiązanie godne uwagi, pod warunkiem, że zostaną one wykonane z ekologicznego, przetworzonego materiału.

Pies wybiegany, dotleniony, w domu będzie na pewno spokój z zanieczyszczeniem, a my będziemy czuć się dumni, nie tylko z naszego zwierzaka, ale także z siebie, że tym razem nie dołożyliśmy się do degradacji środowiska.

Każdy element jest stworzony dla człowieka, jednak warto zwrócić uwagę na to co wykorzystuje w przyrodzie. Wszystko zależy od nas i naszych intencji, a przecież chciałbyś aby nasze dzieci czy wnuki nie żyły w tak bardzo zanieczyszczonym środowisku, gdzie wcale nie jest dobrze, już na obecną chwilę.

Zdrowie

Pies uwielbia spacery, a ruch to zdrowie, jednak to korzyść nie tylko dla niego, to także przyjemność i aktywność fizyczna dla osób, które zasiedziały się w domu przed telewizorem, komputerem czy też telefonem…

 

Author: siberian-husky.com.pl