Zdrowie naszego pupila

Każdy z właścicieli czworonogów zastanawia się jak o zwierzaka zadbać zimą. Często odpowiedź wielu osobom wydaje się bardzo oczywista, jednak przy bliższym zgłębieniu tematu jest to bardzo zaskakująca odpowiedź.
Zdrowy pies wszyscy wiedzą, że jest wtedy gdy ma mokry nos. Matka natura swoich ulubieńców wyposażyła w sierść, która chroni psa przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i nie tylko. Pies jest zabezpieczony przed zbyt niskimi temperaturami. Jednak nie każdy zwierzak może poszczycić się bujną sierścią, najbardziej swoje zdrowie narażają psy pozbawione sierści, a także małej rasy.

Czy wiesz jak ochronić swojego psa przed zimnem?

Najlepszy rozwiązaniem będzie oczywiście ubranko. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, zaczynając od najprostszych kurteczek, poprzez różnego rodzaju sweterki czy też derki. Warto zwrócić uwagę na wykonanie, a także materiał, którym się charakteryzują. Warto pamiętać, że ubranko powinno być odpowiednio dopasowane, ważne by było wygodne, takie, które nie krępuje ruchów, wytrzymałe, a także nieprzemakalne.

Dodatkowo należy ocieplić budę lub przenieść psa do ciepłego pomieszczenia podczas niskich temperatur. Niekorzystnie na naszego psa wpływają również zmiany temperatur. Wywołać może to różnego typu infekcje, z tego też powodu warto legowisko odsunąć od kaloryfera. Pierwszymi objawami przeziębienia oczywiście są kichanie, albo katar w postaci wodnistej wydzieliny. Jednak to nie wszystko może pojawić się również kaszel, brak apetytu. nic innego jak infekcja górnych dróg oddechowych. W tym momencie warto wybrać się do lekarza dla zwierząt, ulubionego weterynarza.
Zwiększenie odporności w zimie jest możliwe, można podawać suplementy diety. Najlepsze karmy, które pomogą zadbać o organizm naszego psa. Witaminy to nie wszystko, warto zadbać o ruch na świeżym powietrzu, co na pewno będzie miało korzystny wpływ na organizm naszego czworonoga.

Dobra kondycja to długie lata życia naszego psa. Wszystko kiedyś się kończy, jednak warto pomóc przedłużyć to życie jak najdłużej. Nie obawiaj się, każdy zwierzak czasem złapie przeziębienie, jednak ta niegroźna infekcja może być początkiem dużo poważniejszej choroby, która długo siedziała ukryta.
Zdrowie naszego psa jest najważniejsze, w momencie chorób pojawiają się stany apatyczne, nic naszego zwierzaka nie cieszy, nie chce się bawić a na domiar złego nie je i nie pije. Bardzo niekorzystne objawy, jednak dobra opieka sprawia, że nasz pupil w szybkim tempie wraca zdrowia, najważniejszej normy.

 

Author: siberian-husky.com.pl