Jaki wybrać gryzak dla psa?

Każdy właściciel kochający nade wszystko swego psa potrafi zrobić wszystko, aby był radosny oraz w pełni szczęśliwy. Niezwykle ważne jest, aby zapewnić swemu pupilowi właściwy pokarm – bogaty w witaminy i składniki mineralne, akcesoria spacerowe oraz przysmaki i gryzaki. Te ostatnie w szczególności odgrywają ważną rolę w życiu każdego czworonoga. Wpływają one bowiem bardzo korzystnie na jego zdrowie oraz zapewniają mu niesamowitą zabawę każdego dnia.

Gryzaki dla psa – istotne zalety

Akcesoria te potrafią sprawić każdemu pupilowi mnóstwo radości oraz przyjemności podczas zaspokajania swego naturalnego instynktu żucia. Co więcej wpływają one bardzo korzystnie na stan uzębienia każdego czworonoga. Gryzaki dla psa charakteryzują się bowiem tym, że są twarde, a ich żucie przez psa powoduje usuwanie resztek pożywienia oraz ścieranie osadu nagromadzonego na zębach. To z kolei w bardzo dużym stopniu zapobiega tworzeniu się nieestetycznego kamienia nazębnego. Każdy czworonóg wyposażony w dobry gryzak może poszczycić się świeżym oddechem. Bakteryjny stan zapalny spowodowany kamieniem nazębnym jest najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu z pyska, tymczasem gryzak potrafi zapewnić właściwą higienę jamy ustnej każdego czworonoga. Gryzak to taki produkt, z którym żaden psiak nigdy się nie nudzi. Jego gryzienie oraz żucie ma bardzo korzystny wpływ na organizm czworonożnego przyjaciela. Czynność ta wpływa bardzo kojąco na psa, wycisza go oraz pozwala mu rozładować negatywne emocje.

Gryzaki dla psa w bogatej ofercie

Obecnie na rynku wybór gryzków dla psów jest przeogromny. Akcesoria te można zakupić nie tylko w sklepach zoologicznych, lecz także wielu marketach. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą kształtem, wielkością, kolorystyką oraz składem. Najlepszym wyborem są naturalne gryzaki wykonane z korzeni drzew, poroży jeleni czy z suszonego mięsa. W sprzedaży nie brakuje też akcesoriów wykonanych z tworzyw sztucznych. Wszystkie gryzaki z gumy czy z innego materiału doskonale sprawdzają się jako typowe zabawki dla psów. W ostatnim czasie bardzo popularne są kule smakowe czy zabawki kong, do których to właściciel może schować ulubione przysmaki swego pupila. Decydując się na zakup warto wybrać aromatyzowany gryzak, który to będzie smakowicie pachniał. Podczas wyboru warto zawsze zwrócić szczególną uwagę nie tylko na tworzywo z którego jest wykonany wybrany model, lecz także na jego wielkość. Inny bowiem gryzak sprawdzi się w przypadku małego szczeniaczka, a jeszcze inny w przypadku dorosłego czworonoga czy seniora. Wybierając gryzak dla swego pupila trzeba także wziąć pod uwagę jego osobowość oraz wrodzone predyspozycje. Będąc właścicielem agresywnego czworonoga o mocnej szczęce trzeba wybrać gryzak wykonany z bardzo mocnego tworzywa. W przeciwnym razie nie posłuży on zbyt długo.

Author: siberian-husky.com.pl