Kondycja fizyczna psa i jego zdrowie.

Codziennie do weterynarza zgłasza się setki osób ze swoimi czworonogami. Powody bywają różne.
Weterynarz przeprowadza wywiad żeby wprowadzić odpowiednie leczenie. Wielu ludzi się zastanawia na czym polega diagnozowanie, a przecież u psa badania wykonuje tak samo jak u człowieka. Zaniechanie leczenia takich chorób daje również identyczne efekty co u człowieka, tak więc nie można tego lekceważyć. Istnieją też schorzenia, które spotyka się tylko u danego gatunku, niekiedy nawet u danej rasy, specyficzne tylko dla psów.
Sprawa nowotworów jest bardzo skomplikowana, a ze względu na to, że możemy zapewnić naszym pupilom coraz dłuższą przeżywalność dzięki dobrej i szybkiej diagnostyce oraz coraz większej ilości metod leczenia, to i coraz więcej rodzajów nowotworów spotykamy. Istnieją nowotwory, które dotykają szczeniaki czy psy w sile wieku, podobnie jak u ludzi. Sterylizacja i kastracja wykonana w odpowiednim wieku i czasie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów. Oprócz nowotworów u psów często wykrywa się alergie Oznaką alergii może być częste drapanie się psa, mylone z zapchleniem. Pogarszający się klimat, zanieczyszczenie środowiska i nieodpowiednia dieta, też mają wpływ na występowanie alergii.
Dużym zagrożeniem są również kleszcze, na które dostępne są tabletki i szczepionki
Tabletki działają miesiąc i są takie o działaniu trzymiesięcznym. Kleszczy jest coraz więcej i uodporniły się na większość środków, które do tej pory były w formie specjalnej wcierki.
Weterynarz ostrzega przed podawaniem zwierzętom ludzkim leków, które nie pomogą, ale bardzo zaszkodzą lub nawet zabiją.
Zwierzę nie może jeść byle czego, a tym bardziej tego samego co my. Tak samo jak dbamy o nasze jedzenie, tak samo powinniśmy dbać o zbilansowane i dobre jakościowo jedzenie naszych pupili.

Jeżeli chcemy się cieszyć naszym pupilem w zdrowiu przez lata to musimy się o niego troszczyć. Przede wszystkim regularnie go szczepić, odrobaczać i badać. Nie lekceważyć niepokojących objawów i w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze zgłaszać się do lekarza weterynarii.
Zdrowie pupila jest bardzo ważne i należy zawsze reagować w porę. Nie należy zostawiać psa samemu sobie w chorobie, sam sobie nie pomoże.
Błędne myślenie, że samo przejdzie często prowadzi do poważnych komplikacji.
Pies tak jak i człowiek, im wcześniej zacznie być leczony, tym szybciej powróci do pełnej sprawności.
Zadbany i zdrowy pies, przez długie lata będzie naszym przyjacielem i odwdzięczy się piękną przyjaźnią.

Author: siberian-husky.com.pl