Pielęgnacja psiej sierści i nie tylko.

Salon fryzjerski dla psa to świetne rozwiązanie, gdy chcemy zadbać o piękny i zdrowy wygląd pupila. Do psich salonów udajemy się zazwyczaj, gdy wymaga tego specyfika rasy lub przed udziałem psów w wystawach, ale nie tylko.
W salonie można zafundować dla naszego pupila szereg zabiegów ; strzyżenie, trymowanie, modelowanie, rozczesywanie, kąpiele pielęgnacyjne i lecznicze, pielęgnację okolicy oczu, czyszczenie uszu, obcinanie pazurków oraz usuwanie insektów.
Aby cieszyć się pięknym wyglądem zwierzaka, należy go przyzwyczaić do takich wizyt od pierwszych miesięcy życia, ponieważ jest to najlepszy czas na oswojenie się pupila z podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Istotne jest, by dotyk obcych osób lub sama ich obecność, nie dawała psu powodów do niepokoju i strachu.

Funkcja grommera.

Profesjonalny groomer nie będzie miał problemu z opanowaniem psa, choć mogą zdarzyć się wyjątki. Osoba wykonująca zabiegi pielęgnacyjne powinna wiedzieć jak obchodzić się ze zwierzęciem.

Kołtuny u zwierzaka, to nie lada wyzwanie, wtedy najlepiej udać się do profesjonalisty.
Do rozczesania szaty należy użyć specjalistycznych środków oraz narzędzi. Nieumiejętne rozczesywanie kołtunów może być dla psa bolesne i wywołać w przyszłości lęk przed podstawową pielęgnacją. Wycinanie w domu wiąże się z ryzykiem zacięcia skóry lub poważnym zranieniem czworonoga.
Kolejnym zabiegiem jest trymowanie – pozbywanie się martwego włosa okrywowego czyli sierści oraz podszerstka u psa przez wyskubowanie i wyciąganie. W miejsce usuniętego martwego włosa wyrasta nowy, zdrowy włos.
Zabieg trymownia nie jest zabiegiem bolesnym o ile trymuję się we właściwy sposób.
Zaletą regularnego trymowania jest to, że zmniejsza się znacznie wzrost podszertka w konsekwencji pies nie gubi sierści w domu, dodatkowo szata się usztywnia oraz poprawia się jej kolor.
Trymuje się wszystkim psy ostrowłose oraz długowłose. Trymowanie jest jednym z trudniejszych zabiegów pielęgnacyjnych oraz bardzo czasochłonnym, i drogim.

Następnym krokiem jest kąpiel zwierzaka w specjalnie dobranych do jego szaty kosmetykach. Wszystkie stosowane preparaty pielęgnacyjne są zawsze najwyższej jakości i posiadają atest. Psy z natury nie lubią kąpieli, dlatego warto sprawdzić jak zareaguje, w końcu o jego komfort tu chodzi.
Psi fryzjer to świetna sprawa. Nie tylko poprawi wygląd, ale i zadba o higienę i zdrowie. Wybór jest duży, należy tylko zadbać o to, by pies czuł się bezpiecznie podczas takich zabiegów. Gdy psiak chętnie będzie poddawał się zabiegom, sprawi sobie i właścicielowi wielką radość.

Pamiętaj że jakość karmy twojego pasa ma bardzo duży wpływ na jego sierść dlatego warto stosować dedykowaną karme dla np owczarka niemieckiego.

 

Author: siberian-husky.com.pl