Higiena Twojego psa

Czy masz w domu psa? Nie zapomnij o tym, że trzeba dbać o swojego pupila. Nie na marne mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka – te przysłowie jest ciągle aktualne, a nawet niektórzy uważają, że psy to członkowie rodziny w każdym znaczeniu tego słowa, dlatego trzeba dbać o ich higienę i zdrowie. Psy to zwierzęta, które żyją z wieloma ludźmi, więc potrzebują jeszcze więcej uwagi, jeśli chodzi o czystość. Dobra pielęgnacja pomaga Twojemu psu wyglądać jak najlepiej. Regularna pielęgnacja pozwala również na sprawdzenie sierści, zębów, oczu, uszu i pazurów psa pod kątem ewentualnych nieprawidłowości. Częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych zależy od wielkości, rasy i jakości sierści psa.

Niezbędne nożyczki do obcinania psich paznokci

Pazury psa podobnie jak paznokcie człowieka, wymagają regularnej pielęgnacji. Przycinanie odpowiednim narzędziem pomoże mu wyhodować zdrowe pazury i sprawi, że Twój pies nie będzie odczuwał dyskomfortu podczas spacerów. Obcinaczkę do pazurów dla psa znajdziesz tutaj: https://johndog.pl/produkt/furminator-obcinacz-do-pazurow/. Należy również uważać, aby nie przycinać ich zbyt krótko, ponieważ zawierają one naczynia krwionośne i nerwy.

Higiena Twojego psa jest bardzo ważna nie tylko dla niego

Higiena jest niezbędna dla zdrowego psa, ale w przeciwieństwie do ludzi, większość zwierząt nie potrzebuje jej na co dzień. Niektóre rasy wymagają, na przykład regularnej pielęgnacji, podczas gdy inne mają nieco większą swobodę w pielęgnacji (ale warto się o to postarać). Zabiegi higieniczne takie jak mycie zębów, czyszczenie uszu, obcinanie pazurów i czesanie są zdecydowanie nieodłącznym elementem regularnej pielęgnacji, niezależnie od rasy.

Czym i jak czyścić zęby psa?

Zwierzęta, tak jak ludzie, mają kości i zęby. Równie ważne jest dla nich codzienne funkcjonowanie. Z tego powodu konieczne jest kupienie pasty do zębów specjalnie dla psów. Najlepszą pastę do zębów dla psa kupisz tutaj: https://johndog.pl/produkt/pasta-do-zebow-w-proszku-dla-psa-i-kota/. Ważna jest również odpowiednia szczoteczka do zębów. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów, więc powinno się wybrać indywidualnie tą, która będzie pasowała do wielkości i rasy Twojego psa.

Imponujące metody łagodzenia swędzenia i nawilżania skóry dla psa

Szampon przeciwświądowy dla psów, dostępny w sklepie: https://johndog.pl/produkt/szampon-dla-psa-przeciwswiadowy-francodex/, zawiera substancje, które koją swędzenie, łagodzą podrażnienia i nawilżają skórę. Dzięki neutralnemu pH delikatnie oczyszcza i zachowuje naturalne nawilżenie skóry. Zawiera łagodną bazę myjącą, składniki aktywne, substancje kondycjonujące, konserwanty, substancję zapachową i wodę oczyszczoną. Dzięki temu idealnie nadaje się do pielęgnacji zwierząt domowych. Szampon jest łatwy w użyciu, najpierw należy wstrząsnąć. Nałóż niewielką ilość szamponu na mokrego pupila i masuj, aby równomiernie rozprowadzić. Pozostaw na kilka minut, a następnie dokładnie spłucz. Powtórz ten proces i pozostaw do wyschnięcia. Stosowanie tego szamponu to bardzo prosta czynność, pies poczuje ulgę, swędzenie i podrażnienie stopniowo się zmniejszy, a co najważniejsze szampon ten odpowiednio nawilży skórę psa. W efekcie poczuje wielką ulgę.

Istnieje kilka prostych wskazówek, jak wykąpać psa

  • Nie szczotkuj jego sierści po kąpieli i pozwól jej naturalnie wyschnąć.
  • Wybierz szampon, przykłady szamponów są podane powyżej.
  • Duże psy nie powinny być kąpane częściej niż raz w miesiącu. Ważne jest jednak, aby po spacerze na zewnątrz zawsze wytrzeć mu łapki.
  • Nie pozwalaj zwierzęciu kąpać się w zbiornikach wodnych, w których mogą kąpać się ludzie. Brudna woda jest niebezpieczna dla zdrowia Twojego pupila.

Ważne jest, aby pielęgnować psa systematycznie i przy użyciu specjalistycznych produktów. Nie należy stosować żadnych innych substancji, które nie są zalecane do pielęgnacji psa. Wynika to z tego, że tylko zaszkodzi psu, spowoduje problemy zdrowotne i będzie kosztować. Jeśli odpowiednio zadbasz o swojego psa, nie będzie on roznosił tak wielu zarazków i pozostanie zdrowy.

 

Author: siberian-husky.com.pl