Baw się mimo ograniczenia

A może…Wycieczka z pupilem?

Posiadacze zwierząt, wiedzą, że podróżowanie jest nieco utrudnione w momencie, gdy pies nie ma możliwości zostać sam w domu. Jest to cudowny przyjaciel, który wiernie stoi za Tobą w każdym momencie, jednakże jesteśmy bardziej odpowiedzialni, niż przedtem. Wygodniejszą alternatywą jest kot, ponieważ w przeciwieństwie do psów, mamy możliwość zostawić go na maksymalnie 2-3 dni, ewentualnie 4. W związku z tym, niestety nie pozostaje nam nic innego, jak postawić sobie ultimatum: Mieć zwierzątko, czy postawić na podróże? Jeżeli zastanawiasz się, czy można to połączyć, to jak najbardziej, jednak takie miejsca do zwiedzania i wakacji są mocno ograniczone. Poniżej dostaniesz propozycję, na co warto zwrócić uwagę, zwłaszcza, jeśli Twoimi głównymi zainteresowaniami są wędrówki oraz turystyka!

Przyjacielu, idziesz ze mną!

Jak się okazuje, dobrym pomysłem są tatry. Istnieją miejsca, które należy unikać, aby nie uzyskać mandatu. Poniższe przepisy obowiązują na terenie TPN. Po stronie słowackiej dotychczasowe przepisy wprowadzania zwierząt na teren parku są w trakcie zmian, albowiem do psa możesz zabrać do:
– Doliny Chochołowskiej, maksymalnie do schroniska – ponieważ jest to największa i najdłuższa dolina w Tatrach. Po drodze warto zwrócić uwagę na: Wywierzysko Chochołowskie, bacówkę na Siwej Polanie (niedaleko parking u), ponieważ głównie latem można kupić oscypki, kaplicę Jana Chrzciciela i oczywiście Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej. Dolina Chochołowska jest dobrym punktem startu do wycieczek na popularne szczyty, albowiem jedynym minusem jest fakt, że jest zakaz wchodzenia z psem.
– Pasmo Gubałowskie – to wzgórze, które mieści się niedaleko Zakopanem, co jest głównym powodem, dlaczego warto go zwiedzić, w tamtym miejscu turyści lubią najbardziej przebywać. Jest to odpowiednie miejsce dla ludzi, którzy chcą poznać Podhale, jednocześnie nieco się odprężając, ponieważ w okolicy znajduje się sporo barów, restauracji, oraz punktów z pamiątkami góralskimi. Można dostrzec tam piękny widok na tatry, wraz z leżącymi na dole Zakopanymi. Można tam dostać się kolejką, ale musem jest bilet dla psa. Cenisz sobie długi, a jednocześnie atrakcyjny spacer? Wybierz się koniecznie trasy piesze z Zakopanego, ponieważ można ujrzeć naprawdę warty widok. Jakie są te trasy?
– czarnym szlakiem wzdłuż torów tej kolejki,
– niebieskim szlakiem na Michny (1071 m) leżące na wschód od Gubałówki i dalej podążaj za żółtymi i czerwonymi znakami,
– niebieskim szlakiem z Polany Szymoszkowej przez Butorowy Wierch Pająków i szlakiem żółtym musisz zejść do Zakopanego.

Chciałbym podróżować wyżej…

Jest to całkowicie zrozumiałe to, że masz ochotę spędzić czas sam ze sobą, podążając za wyższymi szlakami. Jednakże, możemy mieć poczucie, że nie mamy sumienia męczyć psa, zwłaszcza, że istnieje zakaz na takie wycieczki wraz z nim. Nie musisz się załamywać, ponieważ istnieje takie rozwiązanie jak hotele dla psów. Nie musisz się poczuć ograniczony w wycieczkach, a w tym czasie Twój przyjaciel spędzi czas w bezpiecznym i przytulnym miejscu, z odpowiednią opieką. Ty uzyskasz spokój psychiczny, a pies odpoczynek i rozrywkę. Dlatego wakacje z psem niekoniecznie muszą kojarzyć się z ograniczeniem, ponieważ przed wyjazdem masz możliwość poszukać takiej alternatywy, aby uniknąć późniejszego stresu. Powodzenia!

 

Author: siberian-husky.com.pl