Miasto? Góry albo morze.

Pies najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak w momencie gdy mamy gdzieś wyjechać pojawia się problem, a wiele osób najchętniej by psa porzuciło. Tak, nikt do tego się nie przyznaje, ale myśl przechodzi wielu ludziom przez głowę.

Bardzo okrutne podejście, wręcz naganne, a przecież z naszym pupilem można przyjaźnie spędzić czas, odpocząć. Turystyka będzie przyjemnością dla nas i naszego czworonoga.

Czasem warto się zastanowić, gdzie zabrać zwierzaka. Warto pamiętać, nie wszystkie lokale, schroniska, czy też hotele i inne miejscówki tolerują zwierzaki. Zanim zarezerwujemy sobie pokój powinniśmy się dobrze dopytać, czy przypadkiem nie ma zakazu wprowadzania psów.

Wakacje z psem

Wiele osób nadal nie może żyć bez zagranicznych wakacji, jest to możliwe, jednak dużo trudniejsze niż wczas w Polsce. Duży błąd, w naszym kraju jest wiele pięknych miejsc przez ludzi zapomnianych. W pierwszej kolejności jeśli chodzi o letni wypoczynek to nadmorskie kurorty. Czy znasz ten szum? Tak to szum fal i świergot ptaków, pod nogami piasek. Marzenie niejednej osoby, ale nie tylko. To także dobra zabawa dla naszego zwierzaka. Marnowanie czasu jest okropne, z tego też powodu warto pomyśleć o lokalizacji blisko morza. Apartamenty prywatne, domki letniskowe to tylko niektóre miejscówki, gdzie spokojnie możemy z sobą zabrać psa. Turystyka potrafi być bardzo przyjemna.

Jeśli jednak chcielibyśmy wybrać inny kierunek, czasem można pomyśleć o terenach zielonych, albo o mieście. Wiele osób pomimo ogólnego przeznaczenia wybiera chociażby Kraków. Piękne stare miasto, z zabytkowymi uliczkami, a także bulwarami wiślanymi, wzdłuż których można urządzać długie spacer. Nikt nie zabroni nam zabrać z sobą naszego psa. Niekoniecznie musi być to Kraków, spokojnie każdy odnajdzie się w Warszawie czy też Wrocławiu.

Odmianą od morza i miasta są oczywiście góry. Spokojny spacer po szlakach, najlepiej poszukiwać miejsc z dala od zgiełku, gwaru turystów. Jednak jeśli nasz zwierzak nie rzuca się na każdego kogo spotka, można spacerować nawet po bardzo zatłoczonych miejscach. Nie musimy wydawać majątku, by poczuć się wypoczętym. Nasz pies z nami będzie bardzo szczęśliwy, nowe otoczenie wywoła pozytywne emocje, warto jednak pamiętać o wodzie i przekąskach. Szczególnie jest to ważne w upalne dni, gdzie nasz przyjaciel nie ma innej możliwości schłodzenia się.

Czy już wiesz gdzie wybierzesz się ze swoim zwierzakiem? Nie obawiaj się, o wszystko należy dobrze wypytać zanim wpakujemy naszego czworonoga w samochód i wyruszymy w dalekie strony.

 

Author: siberian-husky.com.pl