W mieszkaniu też może mieszkać zwierzak.

Niejedna osoba marzy o swoim pupilu. Czy jesteśmy gotowi na nowego zwierzaka? Nowe obowiązki, ale także dużo zabawy i miłości. Nieoceniona wdzięczność za opiekę.

W mieszkaniu też żyją zwierzęta.

Nieważne czy to Wrocław, Kraków, Warszawa, a może Klucze czy też Ostrów Wielkopolski, wymieniać można nieskończenie wiele. W każdym mieście, miasteczku czy też wsi mieszka człowiek, który pragnie w domu mieć psa. Zanim zdecydujemy się na nowego lokatora musimy przeanalizować wiele trudnych kwestii. Warto pomyśleć czy damy możliwość wybiegania się wielkiemu owczarkowi wyprowadzając go zaledwie raz czy dwa razy na spacer, może powinniśmy zainwestować w miniaturkę, która nie potrzebuje aż tak wiele miejsca. Dylematów jest więcej, drugim problemem, który często możemy napotkać są sąsiedzi. Ludzie w obecnych czasach bywają różni, czasem po prostu nie tolerują szczekania psa, a my tym sposobem mamy codzienne uwagi i same nieprzyjemności. Nikt nikomu nie może zakazać posiadania psa. Zwierzęta to ukochani towarzysze życia, nie zostawią w trudnej chwili, wyciągną pomocną łapę gdy dopadnie nas chandra.

Co my możemy im w zamian zaoferować?

Ciepły kąt, przytulne legowisko, ciepłą miskę, zdrowy przysmak i wiele miłości. Najkorzystniejsze warunki pojawiają się oczywiście w momencie gdy posiadamy duże podwórko po którym wolno może wybiegać się piesek. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus. Obecnie istnieje wiele możliwości, parki, działki, alejki, lasy. Zwierzak spokojnie może rozruszać swoje kości, poćwiczyć mięśnie, a po całej wyprawie spokojnie wróci do domu. Nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Czy już wiesz na co zwrócić uwagę wybierając zwierzątko? Nasze możliwości to podstawowy wyznacznik, nie przelicz się. Warto mierzyć siły na zamiary. Psy nie chcą czuć się źle, a my nie chcemy ich przecież skrzywdzić.

Po ciężkim dniu gdy wracamy do pustego mieszkania, a wita nas czworonożny przyjaciel troski dnia codziennego znikają, nasze zmartwienia odchodzą na dalszy plan a my możemy poczuć się potrzebni. Czasem niewielkie mieszkanie może być azylem nie tylko dla nas ale także dla naszego psa. Wielką wdzięczność okazują szczególnie zwierzęta skrzywdzone przez los, które przypadkiem znaleźliśmy lub zabraliśmy ze schroniska. Smutne oczy stają się najszczęśliwsze na świecie, a my zyskujemy kogoś, kto nie odstąpi nas na krok, a w razie niebezpieczeństwa otrzymamy możliwą pomoc i obronę. Czasem kilka chwil zmienia nasze i psa życie. Czasem warto dać sobie szansę i spróbować przetrwać nawet te trudne dni, kiedy razem budujemy przyszłość.

Author: siberian-husky.com.pl