Zadbaj o zdrowy uśmiech swojego czworonoga.

Kondycja psich zębów może ulec znacznemu pogorszeniu. Wpływ na to ma wiele czynników, wiek, nieprawidłowa dieta, lub ze względy genetyczne.
Systematyczne czyszczenie zębów u psa specjalną pastą do zębów, a także stosowanie odpowiednich preparatów do higieny jamy ustnej psa musi być ściśle przestrzegane.
Czyszczenie uzębienia powinno się przeprowadzać regularnie. Dokładna częstotliwość jest uzależniona od stanu zębów czworonoga i od jego indywidualnych cech. Gdy zwierzak nie ma większych kłopotów z kamieniem nazębnym wystarczy zastosować czyszczenie raz na kilka dni lub raz na trzy tygodnie.

Mycie zębów u psa powinno obejmować stosowanie odpowiednich preparatów higienicznych oraz podawanie dobrej karmy i gryzaków, które ograniczą odkładanie się kamienia nazębnego. Proces czyszczenia zębów polega na ich szczotkowaniu specjalną pastą oraz szczoteczką. Dzięki dostępnym na rynku produktom można zapobiec osadowi nazębnemu oraz bólowi zębów u swojego pupila.
Nie wolno sięgać po preparat przeznaczony dla ludzi. W specjalistycznych sklepach można znaleźć dużo past do zębów dla psów. Każda z nich to produkt przeznaczony dla zwierząt, dostosowany do ich potrzeb i bezpieczny.
Oprócz dbania o zęby, specjalne pasty zajmują się pielęgnacją dziąseł.
Preparaty takie, należy nakładać ostrożnie by nie pokaleczyć zwierzaka.

Do wyboru jest wiele past, między innymi;
Pasty o smaku mięsa. Odpowiedni smak ułatwia proces czyszczenia zębów.
Pasty mające żelową konsystencję. Taki preparat łatwo się rozprowadza i jest świetny dla psów, które nie lubią tej czynności.
Wybór pasty jest bardzo istotny, ponieważ nietrafiony smak może zniechęcić czworonoga.

Istotną kwestią jest także dobór szczoteczki do zębów. Jest kilka typów; jednostronne pojedyncze, jednostronne dopasowane do wielkości psa, szczoteczki dwustronne podwójne oraz do zakładania na palec.
Zaletą jednostronnych jest ich przystępna cena a dwustronnych, możliwość czyszczenia ciężko dostępnych miejsc.
Poza szczoteczkami jednostronnymi, podwójnymi i na palec można znaleźć również różnego typu czyściki do psich zębów.
Czyścik to nasadka na palec wykonana z tkaniny o lekko szorstkiej powierzchni. Jego stosowanie ma sens, jeśli zwierzę nie toleruje klasycznych szczoteczek. Na końcu trzeba wyczyścić preparat za pomocą tkaniny.
Czyściki do zębów dla psa mogą mieć różnorodną strukturę, ale warto wybrać szorstką wersję, która bez problemu zetrze brud i osad z zębów psa.
Pielęgnacja jamy ustnej u psa zapobiega gromadzeniu się kamienia nazębnego i sprawia, że zwierzę zachowuje zdrowe zęby. Warto o to zadbać.

Author: siberian-husky.com.pl