Wycieczka – bezpieczeństwo Twoje i psa

Podróż z psem – najważniejsze zasady

Jest rozwiązanie na to, aby podróżować z psem, jednakże trzeba wiedzieć jak, ponieważ istnieją na to przepisy, a jeśli zrobisz coś nieprawidłowo, może się to skończyć mandatem. Po drugie, musisz się zaopatrzyć w niezbędne akcesoria, takie jak: miska, butelka na wodę, transporter, szelki bądź matę, klatkę. Psy podczas podróży nie powinny być zestresowane, tym bardziej, jeśli planujesz dłuższą podróż, ponieważ nie dość, że to wpłynie na ciąg podróży, to może to spowodować wymioty u psa. A zatem, dobrym rozwiązaniem będzie pójście na spacer przed wycieczką, aby się wybawił, wybiegał, najlepiej poświęcić na to nieco więcej czasu. Dzięki temu będzie większa pewność, że Twój przyjaciel będzie odpowiednio przygotowany przed wyjazdem i spokojniejszy. Najlepiej ograniczyć spożywanie jedzenia, ale przypilnować tego, aby napił się wody, gdyż psy lubią i potrzebują pić częściej. Dopiero wtedy, gdy dojedziesz do celu, możesz mu to wynagrodzić jedzeniem, ale w żadnym wypadku nie rób tego podczas podróży. Wiele się mówi o tym, że bardzo ważne jest zadbanie o temperaturę w aucie, ponieważ może dojść do poważnych powikłań, zwłaszcza podczas upałów, użyj klimatyzacji z nawiewem na tył, bądź otwórz okna jeśli zajdzie taka potrzeba.

Czas na postój!

Niektórzy ludzie potrzebują tego, aby zatrzymywać się co jakiś czas na stacji, bądź gdzieś na uboczu, gdyż muszą zaczerpnąć powietrza, bądź po prostu załatwić potrzeby fizjologiczne. Jeszcze bardziej wrażliwe są na to psy, podstawą jest przerwa co dwie godziny, w zależności od tego, czy pies jest dojrzały czy mniejszy. Tak jak wspomniano, są to po prostu zwykłe potrzeby potrzebne do człowieka, ale o to musisz zadbać sam o tym pamiętać, bo jak już wiemy, pies nie umie nam powiedzieć tego, co chce. auta mają to do tego, że wywołuje mdłości, dlatego dobrze mieć również ze sobą tabletki aviomarin, Twój komfort jest równie ważny! Zatrzymując się, niezbędny jest spacer i ruch dla każdego, dlatego pamiętaj, aby przejść się z pupilem na spacer, ponieważ on lubi poczuć się bezpiecznie, wąchając nowe zapachy w otoczeniu, czy też napić się wody. Miej ze sobą smycz, nigdy nie puszczaj psa wolno, są wierne, ale czasem ciekawość robi swoje, włączając w to również strach.

Przepisy związane z transportem psa autem

Niemal w każdej dziedzinie występują przepisy, bez nich życie byłoby może beztroskie, ale za to bardzo niebezpieczne, a przecież nic tak nie ogranicza człowieka jak prawo. Stworzone są nie tylko dla dobra ludzi, ale również zwierząt, ponieważ istnieje coraz większa grupa osób bezdusznych wobec zwierząt, bądź po prostu za bardzo nie dbają o komfort psa. przewóz psa powinien spełniać na pewno powyższe warunki, czyli odpowiednie zaopatrzenie, przewóz itp. Dodatkowo nie powinien zakłócać widoku na ulicę dla kierowcy, a osoba towarzysząca nie ma prawa trzymać go na kolanach bez zabezpieczenia. Nie jest dokładnie powiedziane, co oznacza słowo ,,niebezpieczny’’, jednakże niezbędna jest po prostu znajomość podstawowego bezpieczeństwa pasażerów, jak również psa. W momencie, gdy policjanci nie uznają przewozu za bezpieczne, mogą Ci wystawić mandat w wysokości 500 zł.

 

Author: siberian-husky.com.pl