Co zrobić z psem podczas kwarantanny? Czy hotel dla psów to dobry pomysł?

Właściciele czworonogów, zwłaszcza psów, zmuszeni do odbycia kwarantanny stoją przed dylematem, co zrobić z psem podczas kwarantanny. O ile szczenięta mogą jakiś czas pozostać w dom u i w niektórych przypadkach jest to wskazane, o tyle dorosłe psy potrzebują ruchu i załatwienia potrzeb fizjologicznych na powietrzu. Zatem, kogo zatrudnić do opieki nad psem na czas kwarantanny i jak rozwiązać problem bezpieczeństwa postronnych osób w tym wypadku?

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest hotel dla psów. Wówczas mamy pewność, że nasz pupil jest pod fachową opieką. Niestety taka opcja jest dość kosztowna i często musimy szukać innych rozwiązań dotyczących tego, co zrobić z psem podczas kwarantanny.

Dobrym pomysłem jest zwrócenie się o pomoc do sąsiadów lub najbliższej rodziny. Musimy być jednak nadzwyczaj ostrożni i ograniczyć kontakt z drugą osobą do minimum. Gdy kwestia tego, kogo zatrudnić do opieki nad psem na czas kwarantanny dotyczy członka rodziny lub przyjaciół, najlepiej jest, gdy pies zamieszka u tej osoby na jakiś czas. Kiedy jest to niemożliwe, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo podczas przekazywania pupila w celu wyprowadzenia na spacer. Zarówno właściciel czworonoga, jak i osoba wyprowadzająca powinny mieć maseczki i jednorazowe rękawice. Dobrze jest też, gdy smycz zostanie zdezynfekowana. Należy też pamiętać, aby wyrzucać rękawice po każdym spacerze ze zwierzęciem.

Hotel dla psów znajduje się zazwyczaj w każdym dużym mieście. Jednak małe miejscowości, czy wsie nie mają takich udogodnień i odbywający kwarantannę mają duży problem gdy chodzi o to, co zrobić z psem podczas kwarantanny. Niedopuszczalne jest trzymanie psa na zewnątrz przez okres dziesięciu dni czy dwóch tygodni. Wiele wiejskich psów, to psy tak zwane podwórkowe, przyzwyczajone do przebywania na zewnątrz. Jednak, gdy nie czujemy się najlepiej i nie możemy zająć się psem, musimy zwrócić się o pomoc.
Kwestia tego, kogo zatrudnić do opieki nad psem na czas kwarantanny to poważny problem. Brak miejsc takich, jak hotel dla psów, czy niepoprawne stosunki z sąsiadami i rodziną, mogą skutkować dużymi zaniedbaniami. Dlatego, jeśli mamy wśród znajomych osobę odbywającą kwarantannę, o której wiemy, że ma psa, zaproponujmy pomoc. Może się zdarzyć, że sami za chwilę będziemy potrzebowali pomocnej dłoni i wówczas będziemy mogli liczyć na wzajemność i wsparcie.

Author: siberian-husky.com.pl