Zwierzak w domu z ogródkiem

Niewiele osób może pozwolić sobie na taki rarytas, jednak osoby, które w swoim posiadaniu mają dom z ogrodem mogą pomyśleć o zwierzaku, który popilnuje domu, a także będzie miał możliwość wybiegania się.

Rasy psów polecanych do ogrodu

Mieszkanie w mieście to nie to samo co dom na skraju miasta czy też na wsi. Ogromna przestrzeń, gdzie nasz zwierzak spokojnie może się wybiegać. Czy wiesz, który pies nadaje się do naszego ogrodu?

Każdy pies ma swój charakter, przyzwyczajenia. Zwierzęta określonej rasy charakteryzują się typowymi zachowaniami odpowiednimi dla konkretnej rasy. Coraz częściej w internecie, różnych czasopismach pojawiają się listy psów, które nadają się do mieszkania czy też domu z ogrodem.

Zwierzaki do ogrodu

Zanim zdecydujemy się na konkretną rasę warto przemyśleć wszystkie za i przeciw, czy wybrany piesek będzie dobrze czuł się w naszym domu. Czy nie będzie on zbyt duży, a może za mały? Ogród to wspaniałe miejsce, dobrze czują się w nim psy, które uwielbiają przebywać na zewnątrz, które uwielbiają ruch a także kanapowy tryb życia jest im daleki. Szaleńcy biegający za wiewiórką, patykiem, czy też liściem unoszonym przez wiatr. Osoby, które posiadają dom z ogrodem mogą spokojnie pomyśleć o czworonogu. Nie zawsze nasze życie jednak pozwala pod dach przyjąć nowego lokatora. Brak czasu, częsta nieobecność.

Spośród wielu ras możemy odnaleźć psy, które czas uwielbiają spędzać tylko na podwórku. Zanim jednak przygarniemy takie zwierzę musimy mu zapewnić dogodne warunki. Warto pomyśleć o ciepłej budzie i ogrodzeniu. Obdarujemy naszego pupila tym co dla niego najlepsze. Nie warto trudzić się z przyzwyczajeniem psa, który jest typem kanapowca, on po prostu nie lubi biegania, przebywania na zbyt dużej wolnej przestrzeni. Jednak jeśli chcemy, by nasz pupil mieszkał w domu warto zastanowić się nad rasą, która łączy oba elementy razem. Obecnie rynek oferuje wiele wspaniałych psów, które tylko czekają na kawałek ciepłej podłogi, smaczną miskę.

Bezpieczeństwo w ogrodzie

Zanim zdecydujemy się do naszego ogrodu wpuścić psa warto pozbyć się wszystkich niebezpiecznych przedmiotów, roślin, które mogą zagrażać naszemu współmieszkańcowi. Ciepła buda, przyjemne legowisko, a także miska z wodą i coś do posilenia się to szczyt marzeń niejednego zwierzaka. Ogród to także dom wielu innych stworzonek, więc warto uważać, by przypadkiem pies nie przynosił do domu nieproszonych gości, jak myszy, krety czy też inne stworzenia swobodnie biegające po naszym ogródku.

 

Author: siberian-husky.com.pl