Ratlerek- pinczer, mała odmiana psa.

Ratlerek to nic innego, jak miniaturowa rasa psa, która zmieści się do małej kieszeni. Tego rodzaju piesek to wspaniała, mało wymagająca odmiana psa, która dużo nie wymaga, ani nie konsumuje, jest łatwa w utrzymaniu.

Ratlerek to mały słodki pieseczek, który spożywa karmę i suchą dla małych piesków, i mokrą. Jak i również może spożywać inne prowianty, które mu zaoferujemy. Jak i również nie powinno się obejść bez czystej, świeżo nalanej do miseczki wody.

Pinczer to rasa, którą należy pielęgnować, choć nie ma zbytnio wymagającej szaty. Psa powinno się od czasu do czasu wykąpać w szamponie przeznaczonym dla psów. Jak i również powinno się zaopatrzyć w szczotkę do czesania sierści psa. Czesanie powinno odbywać się przynajmniej raz w tygodniu. Nie należy też zapominać o myciu uzębienia psa, które, aby było cały czas zadbane, powinno mieć usunięty kamień nazębny.

Rynek oferuje wiele wspaniałych, najlepszej jakości karm, które spełniają wszystkie oczekiwania organizmu psa. Jednak warto też postawić na Eco, czyli podawać psu zdrową żywność, a nie jedynie chemiczną paszę oraz chemiczne konserwy, które mają termin przydatności ok. 10 lat do przodu, co jest nienaturalne.

Warto też dodać, że pinczer ma swoją historię, która mówi o tym, że niegdyś był on wykorzystywany na farmach do wyłapywania gryzoni, a dziś już jest traktowany jako pies do towarzystwa, jako ozdoba, czy zabawka dla dzieci.

Rasa pinczer żyje od 12 do 14 lat, występuje w kolorze brązowym oraz czarnym. Pies ten kojarzy nam się z małym, nieznośnym pieskiem, który czuje się groźny, jednak gdy przyjdzie wielki pies, to ucieka ze strachu.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że ratlerek to mały przyjaciel rodziny, który wniesie wiele radości w dom -owe cztery ściany, stanie się obowiązkiem, który należy wyprowadzać 3 razy dziennie. Przy dzisiejszej koronawirus można korzystać z tego ruchu, by nie przybrać na wadze zbytnio. Piesek się odwdzięczy, gdy tylko damy mu dużo zabawy, swobody, wyjdziemy z nim na spacer, nakarmimy, czy też napoimy.

Author: siberian-husky.com.pl