Ekologiczna karma dla psa – krótka charakterystyka

Obecnie mamy taką rzeczywistość, że sporo osób składnia się do tego, aby żyć świadomie na wielu aspektach. Jednym z tego elementów jest odżywianie, które ma być zdrowe i ekologiczne. Jednocześnie nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o nasze menu, ale również i diety naszych pupili. Pozornie możne wydawać się zaskakujące, że sięgamy po ekologiczne karmy. Jednak przykładowo taki pies to również członek naszej rodziny i to skłania wielu z nas do tego, aby był on żywiony zgodnie z tą ideą. Stąd też trudno się w zasadzie dziwić, że tak dużym wzięciem cieszy się ekologiczna karma dla psa. Tego rodzaju produkt składa się ze starannie wyselekcjonowanych składników pochodzących od certyfikowanych i kontrolowanych dostawców. Tym samym kupując taką karmę, mamy pewność, że nasz pupil otrzymuje wszystkie istotne składniki odżywcze w najlepszej jakości.

Żywienie w zgodzie z naturą

Ekologiczna karma dla psa wyróżnia się pod wieloma względami i tym samym warto się jej nieco przyjrzeć. W składzie nie znajdziemy z genetycznie modyfikowanych roślin, składników z GMO i tym podobnych. Zamiast tego fundamentem takiej karmy jest mięso z przyjaznym zwierzętom hodowli, a do tego jeszcze warzywa, zioła i zboża z upraw doglądanych biologicznie. Tym samym ów skład gwarantuje, że jest to najwyższej jakości produkt, dostarczający zwierzęciu wszystko, czego potrzebuje. Jednocześnie kompletny proces produkcyjny takiej karmy jest oparty o technologie przyjazne środowisku naturalnemu. Właściciel ma do wyboru zakup karmy ekologicznej w formie suchej oraz mokrej, Tym samym pies otrzymuje odpowiednią do swoich potrzeb karmę i to jeszcze ulubionym smaku. Warto nadmienić, że w przypadku mokrej karmy mamy możliwość zakupu jej u niektórych producentów w szklanym opakowaniu. To znacznie lepsza opcja niż puszka, lecz trzeba się liczyć z wyższym kosztem. Jednak jest to materiał uniemożliwiający, dostanie się do niepożądanych substancji. Tym samym wybór takiego opakowania ma większy sens.

Ekologiczna karma dla psa – certyfikowana produkcja i składniki z ekologicznych upraw

Nie każda karma dla psa może nosić miano tej ekologicznej. Tym samym trzeba sprostać określonym restrykcjom, aby dany produkt mógł nosić takie miano. Wprowadzono więc certyfikaty i do ich otrzymania należy sprostać konkretnym wytycznym. Na terenie UE najpopularniejszym jest ten z białymi gniazdkami, które na zielonym tle są uformowane kształt liścia.

 

Author: siberian-husky.com.pl