Psie uczucia.

Każdy kocha swojego psa to niezaprzeczalne. Kiedyś czworonogi pełniły różne funkcje, miały nam pomagać w pilnowaniu dobytku, obronie członków rodziny. Dzisiaj w zasadzie jedyną funkcją naszych psów jest dotrzymywanie nam towarzystwa, często zastępują nam dzieci czy przyjaciół.
Pies to przecież najlepszy przyjaciel człowieka, to stara mądra prawda.

Jak pies okazuje miłość?

Macha ogonem na nasz widok, pozwala się pogłaskać, liże po ręce, jest przy nas zawsze. Wspaniały oddany druh. Uważa się, że bliski kontakt z psem okazuje się najlepszą terapią dla chorych i samotnych. Osobom załamanym i będącym w depresji pies pozwala zachować kontakt ze światem, a dzięki temu wrócić do zdrowia.
Pies kocha bezwarunkowo, nie oczekując niczego w zamian.
Należy zadbać o tę więź i odpłacić się za miłość w postaci długich spacerów, które wzmacniają kondycję, poprawiają krążenie, pracę stawów, mięśni, układu oddechowego i odpornościowego naszego pieska.
Kiedy człowiek i pies patrzą sobie w oczy, każdy z nich doznaje wzrostu stężenia oksytocyny. Podobnie jak u ludzi, ten hormon odpowiada za nasze przywiązanie. Widok psa przynosi nam szczęście a pies jest szczęśliwy, gdy nas widzi.
Gdy pies chce okazać miłość, wpatruje się we właściciela i wesoło podskakuje. Kiedy chce pokazać nam swoją miłość, chodzi za nami krok w krok. To dobry sygnał, pokazuje jak bardzo czworonóg nas kocha.
Czasem okazaniem uczuć może być przynoszenie butów czy skarpetek albo ulubionej zabawki.
Gdy pies się ślini, uśmiecha się a czasem sika to znak, że darzy właściciela dużym Psy są zdolne do mocniejszego przeżywania emocji niż ludzie. Umieją rozwiązywać problemy w sposób, który nie da się wytłumaczyć mechanicznymi reakcjami na bodźce środowiskowe. Psy myślą i czują, a więc maja swoja osobowość.

Wystarczy trochę dobrej woli, aby zostać dobrym przyjacielem psa, zrozumienie psich zachowań to proste zadanie.
Posiadanie psa w rodzinie ma wspaniały wpływ na rozwój dzieci, relacja z psem wspomaga rozwój emocjonalny. Bliski kontakt ze zwierzęciem ma spory wpływ na fizyczne, a nawet fizjologiczne aspekty naszego zdrowia i samopoczucia.
Odczuwamy emocje, miłość tak samo, jak nasi czworonożni przyjaciele.
Jedyną różnicą jest to, że ludzie potrafią powiedzieć „kocham cię”, a psy nie.
Skoro nie potrafi, pokazuje to na wszelkie możliwe sposoby. Wychodzi mu to całkiem dobrze, bo większość wie co pupil ma na myśli.
Psy są wspaniałe, potrafią kochać swojego właściciela, musimy zatem dbać o nie każdego dnia i odwzajemniać uczucia i mówić, że się go kocha. On nie odpowie, ale jego gesty będą wystarczającym dowodem.

Author: siberian-husky.com.pl