Bezpieczna podróż

Podróże duże i małe to dla nas sama przyjemności. Najczęściej naszym ulubionym środkiem transportu jest własny samochód, pod ręką, wszystko na miejscu, wszędzie możemy dojechać. Jednak gdy decydujemy się na wczasy warto wziąć pod uwagę naszego zwierzaka.

Wspólny urlop

Nikt nie lubi być porzucany lub podrzucany, zwierzak posiada uczucia, które bardzo często nam w sposób wylewny okazuje. Wszystkie czworonogi obawiają się zmian, boją się po prostu samotności, czy też posiadają lęk przed odrzuceniem. Zatem, zanim wyjedziemy na wspólny urlop musimy pomyśleć o transporcie. Przewożenie psa to duże i bardzo odpowiedzialne zadanie, najważniejsze jest bezpieczeństwo, nie tylko zwierzaka, ale także nasze. Zanim wsiądziemy do auta należy rozważyć wiele kwestii.

Bezpieczeństwo

Właściciele psów, jednak nie tylko, każdego innego ulubieńca często zastanawiają się w jaki sposób bezpiecznie, a co ważne zgodnie z przepisami przewieźć psa w samochodzie. Zdania często są podzielone, a sprawdzone sposoby są doskonałym rozwiązaniem całej tej zagadki. Z punktu prawnego, głębiej wczytując się w przepisy nie odnajdujemy prawa, który określałby zasady przewożenia psa w samochodzie. Zatem co należy do naszych obowiązków?
Przepisy, które określają znajomość prawa drogowego zatem ogólnoświatowego wyznacznika brak, pozostaje nam własne doświadczenie, ale także wieloletnia praktyka. Warto wziąć pod uwagę ich samopoczucie, by nie cierpiały, a także nie odniosły obrażeń w razie ewentualnego wypadku.

Trzymanie pupila na kolanach, czy też możliwość jego swobodnego poruszania się po samochodzie wcale nie jest bezpieczne, nie tylko dla nas, ale także dla zwierząt. Pies to jednak pies, w każdej chwili może zachować się mało rozważnie, nieprzewidywalnie.

Jak transportować psa?

Zatem jak przewozić zwierzęta? Na rynku jest wiele pomocnych gadżetów, jednak bardzo duża część nie spełnia naszych oczekiwań, a tym bardziej nie daje gwarancji podczas transportu pupila. Reklamy to jedno, a życie to całkiem inny scenariusz. W momencie gdy zdecydujemy się na transport w bagażniku, gdzie najlepiej sprawdza się w przypadku dużych psów, warto nasz samochód wyposażyć w kratkę zabezpieczającą. Zwierzak nie przelecieć do przodu, a tym samym my i on będzie czuł się bezpiecznie. Różne szelki i pasy mogą w przyjazny sposób pomóc przetrwać często długie podróże. Psy i koty ze swoimi właścicielami obecnie wędrują po całym świecie, jeśli jednak jesteśmy posiadaczami mniejszego zwierzaka, warto pomyśleć o specjalnym transporterze, który może być przypinany pasami bezpieczeństwa.

 

Author: siberian-husky.com.pl