Zabiegi estetyczne dla psa

Zadbany zwierzak to obraz coraz powszechniejszy. Pojawiające się salony piękności przyciągają uwagę niejednej osoby. Każdy chce, by ich piesek czy też kotek dobrze wyglądał.

Czy wiesz, że pazury są także obcinane u psa?

Wydawać się może to dziwne jednak jest to zabieg bardzo popularny. Zabieg ten zalecany jest czworonogom, które najczęściej czas spędzają w domu, niestety w tym momencie nie mają gdzie swoich pazurów zetrzeć. Jednak to nie tylko higiena ale także zdrowie. Zbyt długie pazury mogą wywołać otarcia i sprawić ból. Psy, które regularnie spacerują czy też biegają po twardej nawierzchni nie mają z pazurami najmniejszego problemu. Nawierzchnia działa prawie jak naturalny pilnik. A więc obcinanie pazurów jest nieodłącznym elementem. Obcinanie najlepiej przeprowadzać raz na dwa tygodnie jednak wszystko zależy od naturalnych uwarunkowań a także miejsca, w którym pies przebywa.
Paznokcie obcinać może każdy, należy tylko poznać kilka podstawowych kwestii, by nie zaszkodzić swojemu zwierzaków. Na początek należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, często sygnalizuje nam, kiedy zbyt głęboko przycinamy, czym możemy narazić naszego psa na ból i krwawienie. Cześć ukrwiona może znajdować się nawet w połowie pazura. Nie należy stosować akcesoriów ludzkich, są one w żaden sposób niestosowanie do owalnych paznokci. W przekroju nie są one płaskie jak u człowieka.

Profesjonalizm

Jeśli jednak nie jesteśmy zbyt pewni, obawiamy się, że naszemu zwierzaków zrobimy krzywdę warto rozważyć wizytę w profesjonalnym salonie dla psów.
Możliwości na rynku jest coraz więcej, wszystko jest dla ludzi i zwierząt jednak chwila nieuwagi, bezmyślność może doprowadzić do wielkiej tragedii. Pies istota, która wiele rozumie i czuje. Nie narażaj zwierzaka na nieprzyjemności, raz zrażony więcej nie będzie chciał przekroczyć drzwi gabinetu kosmetycznego, a każda kolejna wyprawa będzie dla nas i naszego czworonoga ogromnym wyzwaniem i nie lada strachem.
Odpowiedni salon nie musi znajdować się w najpopularniejszym miejscu. Czasem coś mniejszego, mniej znanego okazuje się strzałem w dziesiątkę. To co dla innych jest rewelacyjne dla nas może okazać się katastrofą.
Na spokojnie wybierz się do pobliskiego, a może poleconego przez kogoś salonu, poczta pantoflowa to doskonałe źródło informacji. Przypadkiem możemy trafić na kogoś, kto w profesjonalny sposób zaopiekuje się naszym zwierzakiem, a my i nasz pies z miłą chęcią wrócimy na kolejny zabieg, może już nie tylko obcinania paznokci. Przyjdź i przekonaj się sam.

 

Author: siberian-husky.com.pl