Wilk Polski i jego trudna sytuacja w środowisku.

Wilk Polski jest znany ze swojego fałszywego charakteru, ze swojego dzikiego trybu życia na łonie natury. I można by powiedzieć, że każdy gatunek odgrywa jakąś rolę w ekosystemie, który musi działać sprawnie, tak aby wszystko miało ręce i nogi. Jednak pomór dzików poprzez chorobę ASF powoduje, że pojawiają się wilki coraz bliżej ludzi. Wilk Polski liczy sobie zaledwie 2000 sztuk, które są pod ścisłą ochroną i organizacje działające dla ochrony zwierząt biją na alarm, aby zatrzymać wymieranie gatunku.
Wilk to bystre i inteligentne zwierzę, które potrafi się troszczyć o swoją rodzinę, ma wiele ciekawych cech oraz jest bardzo interesującym zwierzęciem.

Wymieranie gatunku jest spowodowane agresywnym stosunkiem człowieka do wilka, który postawił przed nim mur, który nie jest w stanie już rozbić. Dlatego też sytuacja wilków stała się zupełnie odwrotna, teraz wilk już nie jest aż takim zagrożeniem, a dzięki dzikom, które były w lasach wilki zatrzymały się w swoim ekosystemie, na pewnej równi, gdzie to nie są już zagrożeniem dla człowieka.

Wilk nie jest zagrożeniem, jednak gdy tylko nastąpiło wyeliminowanie dzika, spowodowało to, że wilki jako kolejna warstwa dzikich zwierząt atakuje ludzi.

Przyczynami wymierania gatunku wilk, są kłusownictwo, nielegalny odstrzał, samochody, niszczenie warunków naturalnych przez człowieka.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że wilk to gatunek zagrożony, który jest wspierany różnymi programami, finansowo, online i można mu pomóc. Jednak jest to inicjatywa ludzi dobrej woli, których jest mało, i którzy wesprą przetrwanie gatunku.

Author: siberian-husky.com.pl