Psia rutyna, czyli co należy robić z psem o ustalonych porach.

Większość psów lubi wiedzieć kiedy i  czego może się spodziewać. Stałe godziny, które przeznaczamy na daną czynność sprawiają, że pies czuje się bezpieczenie.  Dowiedzmy się jakie czynności powininiśmy wykonywać z psem rutynowo.

Posiłek

Podawanie psu posiłku o ustalonej porze to świetny sposób na wypracowanie rutyny. Szczeniaki muszą jeść kilka razy dziennie. Natomiast starsze psy powinny otrzymać jeden lub maksymalnie dwa posiłki dziennie. Warto wtedy ustalić dokładne godziny karmienia. Pierwszą porcję możemy podawać na przykład o  godzinie ósmej rano, a drugą o godzinie siedemnastej.
Dodatkowo łatwiej będzie nam przewidziec przedział czasowy w którym nasz pies będzie chciał się załatwić.

Załatwianie się

Psy powinny wychodzić na podwórko o ustalonej porze, by mogło załatwić swoje potrzeby fizjologniczne.  Warto pamiętać, że szczeniaki potrzebują wychodzenia na spacery z większą częstotliwością. Najlepiej wyprowadzać je na trawę zaraz po posiłku oraz od razu po każdej dłuższej zabawie. Z wiekiem psy mogą wychodzić na spacery w znacznie dłuższych odstępach czasowych.
Oczywiście w momencie gdy pies ma pilną potrzebę po za ustaloną porą to musimy bezwzględnie wyjść z nim na podwórko.

Szkolenie

Wyznaczenie w każdym dniu  odpowiedniej ilości czasu na szkolenie psa może przynieść wiele korzyści. Zamiast jednej dłuższej sesji treningowej warto abyśmy wykonali ze swoim pupilem kilka krótszych ćwiczeń. Będzie  to rozwiązanie o wiele bardziej efektywne.
Jeśli chcecie dowiedzieć się kiedy zacząć szkolenie psa, jakie to przynosi korzyści i czego uczyć szczeniaka, koniecznie przeczytajcie ten artykuł: https://fabrykaporad.pl/kiedy-zaczac-szkolenie-psa/

Zabawa

Wyznaczenie czasu na zabawę sprawi, że zarówno pies jak i człwoiek na tym zyskają. Z jednej strony my będziemy mogli się całkowicie zaangażować w zabawę z psem, bo będziemy do tego przygotowani. Z drugiej zaś strony pies wyrobi sobie nawyk nie przeszkadzania nam w czasie nie wyznaczonym dla niego.

Podsumowując

Z całą pewnością warto powyższe czynności wykonywać ze swoim psem o ustalonych godzinach. Wyrabianie nawyków sprawi, że opieka nad naszym pupilem będzie dużo łatwiejsza i przyjemniejsza. W dodatku nasz pies będzie bardziej zrównoważony i o wiele szczęśliwszy. Wyrabiajmy więc psią rutynę!

Author: siberian-husky.com.pl