Maltańczyk, czyli rasowy piesek.

Maltańczyk to piękny rasowy piesek o białej szacie, która powinno się często pielęgnować. Rasa Maltańczyk to rasa ozdobna, nie należy do psów obronnych, nie wymaga jednak dużego nakładu kosztów, jak w przypadku dużych psów,

Gdyż maltańczyk to mały, niski piesek, mierzący od 20 do 25 cm wysokości. Jego waga też nie jest wielka, zamyka się w 5 kg max.

Sierść jest bardzo ładna, prosta i jedwabista. Pokrywa cały tułów oraz głowę i kończyny psa. Pyszczek jest krótki, wklęsły, ma czarny nos, oczy czarne oraz ogon wystający przy linii dolnego tułowia.

Żywotność tego psa jest długa, liczy ok.14 lat. A jego pożywienie powinno być kierowane pod kątem pasz dla psów o małej wadze. Jak również można stosować podczas żywienia suchą karme jak i mokrą karmę. Jednak należy nie przesadzać, psu podaje się pożywienie dwa razy dziennie. Karma dla dużych psów może być ciężko strawna dla tak małego maltańczyka, więc warto uwazać i dobrze czytać opakowania z karmą dla rasowych, małych psów.
Gdy już zakup -imy rasowego pieska to warto udać się do weterynarza, aby dokładnie skontrolował jego stan oraz podał zaszczyki, jeśli takie będą potrzebne.

Pies ten wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by nie zaszły w organizmie niepożądane skutki, jak na przykład alergia, czy choroba uszu.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że pies maltańczyk to najlepszy przyjaciel człowieka, który jest jednocześnie świetnym pupilkiem domowy. Wymaga on odpowiedniej pielęgnacji i troski o jego bujną, jedwabistą sierść. Nie można, mu podawać byle jakiego pożywienia.

Author: siberian-husky.com.pl