Jak przygotować dom dla psa

Decyzja o kupnie, adopcji czy przygarnięciu psa jest ważna. To duża zamiana zarówno dla człowieka jak i psa. Dlatego takiej decyzji nie powinno podejmować się pochopnie. Warto przemyśleć tę decyzję pod względem wielu aspektów oraz skonsultować tę decyzję z innymi domownikami. Pies jest wiernym towarzyszem człowieka. Oddany po kilku dniach czy miesiącach będzie cierpiał. Dlatego takich decyzji nie powinno podejmować pochopnie.
Przed wprowadzeniem psa do domu warto zapoznać go z okolicą, wybrać się z nim na pierwszy spacer. Spokojny długi spacer da psu możliwość zapozanania się z terenem.

 

Warto dać zwierzęciu czas na obwąchanie elementów otoczenia, zapoznanie się z nimi. Przed zakupem lub adopcją psa warto zabezpieczyć się w smycz. Jest to niezbędny element wyposażenia każdego właściciela psa. Smycz powinna być mocna, aby dać możliwość przytrzymania psa w sytuacjach kryzysowych.  Ale też długa, żeby dać pieskowi odpowiednią swobodę. Dobrym rozwiązaniem są smycze z regulowaną długością. Smycz powinna być również dostosowana do wielkości psa.

 

Jeśli chodzi o wyposażenie domu niezbędne będzie posłanie dla psa. Idealne będzie legowisko, które można łatwo wyprać. Miejsce do spania powinno znajdować się w spokojnym, ciepłym miejscu bez przeciągów. Niezbędne będą również miseczki. Osobne na karmę oraz wodę. Jeśli zwierzę będzie korzystało z ogrodu warto, żeby miseczka z wodą znajdowała się również w ogrodzie. Jeśli chodzi o karmę dla psa. Dobrze jeśli dieta pieska nie będzie zmieniana. Warto zakupić karmę, którą zwierzę  miało w poprzednim miejscu pobytu. Zmianę karmy należy wprowadzać stopniowo. Niezbędnym akcesoriami są również przyrządy do pielęgnacji sierści. Powinny one być dostosowane do rodzaju sierści psa. Pielęgnacja psa nie tylko wpłynie na piękny wygląd nowego przyjaciela, ale również pozytywne relacje z nowym właścicielem. W pielęgnacji pieska pomoże również szczoteczka do zębów oraz roztwór do czyszczenia uszu.

 

Poza zakupem odpowiednich akcesoriów dla pieska istotne jest również odpowiednie  zabezpieczenie mieszkania. Przed wprowadzeniem się nowego lokatora, należy usunąć ze strefy dostępnej dla pupila substancje toksyczne, żrącyce czy trujące. Wszelkie ostre i niebezpieczne elementy powinny być zabezpieczone. Kable czy przewody pod napięciem powinny znajdować się w miejscu niedostępnym dla zwierzaka.
Decydując się na psa bierzemy odpowiedzialność za zwierzę. To właściciel jest odpowiedzialny za jego bezpieczeństwo oraz odpowiednią pielęgnację. Psy są jednak zwierzętami, które mocno przywiązują się do człowieka. Nie bez przyczyny mówi się, że są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Każda troska i czułość zostanie odpowiednio wynagrodzona. Początki zawsze bywają trudne, jednak po czasie bez problemu właściciel psa będzie mógł odgadnąć potrzeby swojego pupila.

Author: siberian-husky.com.pl