Jak dbać o prawidłowy rozwój psa?

Jedną z największych radości w życiu jest posiadanie psa. To niezapomniany czas dla całej rodziny, który bez wątpienia jest także ogromną odpowiedzialnością. Regularne wizyty u weterynarza, prawidłowe odżywianie bogate w pokusa witaminy dla psa czy dbanie o aktywność czworonoga mogą stanowić nie lada wyzwanie.

Dlaczego odżywianie psa jest ważne?

Bardzo ważne jest, aby każdy właściciel psa rozumiał, że karma Happy Dog ma kluczowe znacznie i stanowi jedną z najważniejszych kwestii w opiece nad psem i na jego rozwój. Istotne jest, aby wybrać taką karmę, która została specjalnie opracowana dla wieku zwierzęcia i, która zapewnia niezbędne wymagania żywieniowe. Być może nie wszyscy to wiedzą, ale weterynarze mówią o tym, że małe i średnie psy mogą być odstawiane od karmy dla szczeniąt i przestawione na karmę dla dorosłych psów w wieku od 9 do 12 miesięcy. Psy dużych ras powinny trzymać się karmy dla szczeniąt do 1 roku życia. Równie ważne co samo żywienie jest przestrzeganie harmonogramu. Typowy harmonogram karmienia szczeniąt może wyglądać następująco:

  • Wiek 6-16 tygodni: 3-4 posiłki dziennie (4 posiłki tylko dla bardzo małych ras),

  • Wiek 3-6 miesięcy: 2-3 posiłki dziennie,

  • Wiek 6-12 miesięcy: 2 posiłki dziennie

Zaleca się również, aby nie karmić szczeniąt resztkami z rodzinnego obiadu. Najlepiej trzymać się dobrej diety szczeniąt i przestrzegać rutyny żywieniowej.

Aktywność fizyczna psa

Psy są często dość energicznymi stworzeniami, a ćwiczenia fizyczne są dla nich idealnym sposobem na spalenie całego nadmiaru energii. W rzeczywistości aktywność jest istotną częścią zdrowia zwierzęcia. Różne psy mają różne potrzeby w zakresie ćwiczeń i trzeba dobrze poznać swojego czworonoga, aby móc ocenić ile i jakich ćwiczeń potrzebuje. Nie zawsze jest tak, że im większy pies, tym więcej chce ruchu. Najlepiej każdego dnia poświęcić czas na jakąś aktywność. Mogą to być spacery, bieganie, bieżnia wodna Poznań czy różnego rodzaju zabawy, takie jak aportowanie. Ważne, aby zaplanować ten czas i konsekwentnie trzymać się tego planu. Niektóre psy po prostu naturalnie mają nadmiar energii i muszą być zajęte, ponieważ kiedy się nudzą mogą wykazywać negatywne zachowania. Odpowiednio zbilansowana dieta może okazać się bardzo pomocna, może sprawić, że pies będzie jeszcze mniej nadpobudliwy.

Aby zoptymalizować zdrowie psa, ważne jest, aby ustalić dla niego pewną rutynę, tak jak robi to każdy sportowiec. Dobre zdrowie zwierzęcia, które obejmuje wystarczającą ilość ćwiczeń, pomaga w utrzymaniu doskonałego ogólnego zdrowia i normalnego poziomu energii.

Author: siberian-husky.com.pl