Gdzie spędzić weekend z psem?

Kochasz swojego zwierzaka i traktujesz go jak członka rodziny? Nie wyobrażasz sobie urlopu czy nawet weekendu bez swojego czworonożnego przyjaciela? Jeśli tak jak my jesteś miłośnikiem zwierząt i uwielbiasz ich towarzystwo, sprawdź nasze patenty na weekendowe wyjazdy z psem. Jak je zaplanować? Gdzie pojechać? Podpowiadamy.

Weekend z psem – nasze propozycje

Niezwykle istotne jest znalezienia miejsca przyjaznego zarówno zwierzętom, jak i ludziom. Obecnie nie ma żadnego problemu, aby znaleźć miejsce, które chętnie przyjmuje zwierzaki. Powstają coraz to nowe miejsca, które są niezwykle przyjazne zwierzętom, ale także posiadają dostęp do wielu atrakcji turystycznych. Nie ważne, czy wybierzesz góry, czy może – z pewnością znajdziesz miejsce odpowiednie dla Ciebie i Twojego psa. Warto również zorientować się, co do konkretnych atrakcji turystycznych – do niektórych parków czy innych miejsc pies może wejść na smyczy lub panuje tam całkowity zakaz wprowadzania psów. Podczas planowania podróży warto wziąć pod uwagę nie tylko hotel, ale także restauracje i pobliskie atrakcje, do których planujemy się udać. Warto sprawdzić, czy możliwe jest wejście do tych miejsc z czworonogiem.

Na weekendowy wypoczynek idealnie nadają się małe miasteczka, które z pozoru nudne, posiadają jednak wiele atrakcji turystycznych. Ani Ty, ani Twój pies nie będziecie się więc nudzić. Możesz tam zarówno poleniuchować, jak i spędzić czas aktywnie. Pieskom z pewnością spodobają się obie formy wypoczynku.

Jeśli jesteś posiadaczem psa, warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów i narzędzi, które ułatwią pielęgnację czworonoga. Maszynka do strzyżenia psów Moser, kamizelka chłodząca dla psa i transportery dla psów – wszystko to powinno zagościć na stałe w Twoim mieszkaniu. To niezwykle przydatne gadżety. Niektóre będą używane jedynie w domu, inne przydadzą się na urlopowe wyjazdy z psem, a transporter ułatwi podróż autem i sprawi, że pies podczas podróży będzie całkowicie bezpieczny.

W góry z psem? Czemu nie!

Góry to kierunek często obierany przez posiadaczy psów. W Polsce mamy wiele szczytów i wzniesień, których zdobywanie nie powinno stanowić większego problemu dla psów. Szczególnie przyjemne będzie dla tych psów, które lubią aktywny wypoczynek. Wybierając się w góry, warto jednak pamiętać, że większość z polskich parków narodowych posiada zakazy wprowadzania psów. Najlepiej jest więc sprawdzić te informacje odpowiedni wcześniej, by na granicy parku, przy wejściu do niego, nie spotkała nas niemiła niespodzianka. Pamiętajmy również o tym, że przy nadmiernym wysiłku fizycznym, pies będzie potrzebował odpowiedniej dawki wody. Nie forsujmy psa. Jeśli nie jest on przyzwyczajony do tego typu wysiłku, warto zacząć przed wyjazdem wydłużać spacery i stopniowo go do tego przyzwyczajać. Wzmocni to kondycję czworonoga i pozwoli na wspólne, górskie wyprawy.

 

Author: siberian-husky.com.pl