Nasz przyjaciel

Prezent na Mikołaja, Gwiazdkę czy też inne uroczystości. Dzieci uwielbiają zwierzęta, jednak czy jest to odpowiednie rozwiązanie. Kilka dni zabawy, radości, a niestety później przychodzą obowiązki. Czy nasze dziecko jest dobrze przygotowane do roli opiekuna?

Dom dla psa

Jeśli jednak jesteśmy gotowi na wzięcie pod swój dach psa, możemy pomyśleć o odpowiedniej dla nas odmianie. W pierwszej kolejności warto zwrócić na rozmiar wybranego zwierzaka, dom czy też mieszkanie posiadają ograniczony metraż. Zbyt duży pies będzie czuł się źle zamknięty w czterech ścianach. Całkiem inaczej sytuacja wygląda gdy posiadamy własny ogród. Miejsce, gdzie nasz pupil może spokojnie wybiegać się oraz załatwić swoje potrzeby. Następnie czy ma to być obrońca nas i naszego domu czy też miniaturka, którą uwielbiają wszyscy.

W momencie gdy pies pojawia się w domu przybywa sporo nowych obowiązków. W pierwszej kolejności oczywiście spacery, jedzenie, zdrowy sen. Wiele przed nami, a raczej naszymi dziećmi. Nie wystarczy psa wprowadzić pod dach naszego domu, wykąpać by pięknie pachniał. Zwierzaka trzeba przygotować do życia z innymi. z domownikami i innymi sąsiadami, osobami spotkanymi na drodze.

Czy coś jeszcze?

A odpowiednie szczepienia, wizyta u weterynarza. Przegląd uzębienia, postępowanie jest godne uwagi, wiele osób korzysta także z usług salonu piękności dla zwierząt. Nowatorskie usługi, które pozwalają cieszyć się jeszcze bardziej naszym zdrowym zwierzęciem. Oczywiście do podstawowych usług należą strzyżenie, obcinanie paznokci, kąpiele, masaże relaksacyjne. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami tak ogromnej nowoczesności warto swojemu psu zafundować domowe SPA. Przyjemna kąpiel, która poprawia wygląd sierści, a to wszystko w wyniku zastosowania odpowiedniego szamponu. Ogromne czesanie, które do końca wyszczotkuje wszelkie zabrudzenia, a dodatkowo pomoże zrelaksować się psu.

Nie tylko my potrzebujemy uwagi, każdy pies, zapewne nie tylko pies chce swoją osobą zainteresować właściciela, by się z nim pobawił, by nawiązać chociaż niewielką nić porozumienia. Wspólnie spędzony czas to najlepsze lekarstwo na chandrę. W tych złych chwilach tylko nasz pupil będzie przy nas, ludzie bardzo szybko uciekają, boją się smutku, zdenerwowania a nasza psinka wiernie przy nas siedzi i czeka na chociażby delikatny gest, uśmiech. Za zainteresowanie otrzyma nagrodę, ośliniony pysk, albo włochatą łapę. Niby nic przyjemnego, jednak dla wielu osób oznacza dużo, a dla dzieci to cały świat.

 

Author: siberian-husky.com.pl