Zabierz z sobą psa

Wymarzone wakacje, kilka dni urlopu. o czas, kiedy chcemy odpocząć od zgiełku, stresu i ciągle powtarzające się myśli. Musisz wstać do pracy. W domu nigdy nie odpoczniemy, będzie nas kusić, by coś zrobić. Najlepszym rozwiązaniem oczywiście są wczasy. Nie muszą to być wakacje zagraniczne, wystarczy, że wyruszymy w pobliskie rejony. Morze, góry, lasy…

Walizki spakowane?

Czas biegnie nieubłaganie, w pewnym momencie dostrzegam problem. A co z naszym pupilem? Pies to nasz członek rodziny przecież nie możemy go tak po prostu zostawić. Jednak rozsądny właściciel zanim zarezerwował dla siebie i swojej rodziny miejscówkę na pewno zapytał o zwierzęta. Czy w ogóle istnieje szansa, by nasz pies przyjechał razem z nami.

Miejsc w Polsce, gdzie możemy przenocować z naszym zwierzakiem jest bardzo dużo. Coraz częściej hotele i hostele otwierają się na rodzinne wakacje z psem. Nie możemy przecież pozostawić naszego czworonoga bez opieki, a hotele dla psów są wciąż bardzo drogie. Czy wiesz, gdzie pojedziesz?

Nocleg to podstawa, w ciągu dnia sobie jakoś na pewno poradzisz. Nad morzem można odwiedzić plaże, gdzie nasz pies będzie mógł się wyszaleć. Jednak należy pamiętać, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami plażowania wokół nas przebywają inne osoby, które także opiekują się swoimi zwierzakami. Szum morza, fale rozbijające się o brzeg, mewy i słońce. Gorący piasek pod nogami, ta przyjemność może być wynagrodzeniem ciężkiego roku, wymagającej pracy.

W góry też możemy jechać…

Jeśli jednak nie mamy odwagi wybrać się w daleka podróż, a bliżej znajdują się góry, to oczywiście inny kierunek także jest wskazany. Wiele chat góralskich, czy też inne noclegi jak prywatne apartamenty, hotele czy też hostele albo schroniska coraz częściej oferują dla swoich turystów możliwość noclegu dla psa.

Wakacje z psem to czas kiedy nie tylko my odpoczywamy. Nie trzeba naszego czworonoga nikomu oddawać, nie mówiąc już o porzucaniu go. Pies to odpowiedzialność, to nie zabawka, zwierzak także ma uczucia, potrzebuje naszej uwagi, troski. Życie wszystko zweryfikuje, czy jesteśmy odpowiedzialni, czy potrafimy zadbać już nie o drugiego człowieka, a o zwykłego psa. Nie odbierajmy dzieciom satysfakcji. Każdy z nich chce mieć zwierzątko, jednak jeśli przychodzą obowiązki wszyscy muszą poczuć, że nasz pupil to nie zabawka, nie możemy go zostawić w momencie gdy nam się znudzi lub gdy nie będzie nam pasował w podróży. Wakacje z psem mogą być piękne, idealne, każdy z nas wypocznie i nabierze nowych sił.

 

Author: siberian-husky.com.pl