Chart, czyli nietypowa rasa psa.

Chart to rasa psa pokryta drobniuśką szatą, która jest zupełnie gładka, ani nie wystaje. Jak i również ogon jest zupełnie pozbawiony kręconej, włochatej sierści. Chart jest wysoki, ma bardzo szczupłą i wąską budowę, ma długie kończyny oraz ogon. Chart to pies, którego budowa umożliwia osiąganie dużej prędkości podczas polowań, gonitwy na zawodach, czy w innych dyscyplinach. Chart jest to bardzo inteligentna rasa psa, ma on nietypową budowę, ale nie jest to rasa dekoracyjna, nie jest on jedynie do ozdoby.

Charty to rasa znana od zalania dziejów, już starożytni Rzymianie znali tę odmianę, jest to rasa, która jest popularna na wielu kontynentach świata.

Wyróżnić można takie odmiany charta jak na przykład:

Charty długowłose, charty szorstkowłose, charty krótkowłose.

Chart Polski ma inna sierść, jest ona dwubarwna, np. czarna z podpalanym w dolnej części tułowia. Chart polski jest stosowany zazwyczaj w myślistwie, ma on za zadanie gonić dziką zwierzynę.

Rasa ta ma swój nietypowy charakter, jest to pies odważny, zdystansowany, inteligenty i poważny, jest oddany swojemu właścicielowi.

Wady i zalety u charta polskiego to między innymi:

zalety: wierność, odwaga, powściągliwość, zdrowy, silny, dobry system immunologiczny,

wady: drogi w utrzymaniu, musi być na smyczy, gdyż upoluje nawet kota

Na zakończenie wypada stwierdzić, że charty to wspaniała rasa psów, która jest inteligentna, wysportowana, ma wiele zalet. I jest bardzo odporna na choroby oraz wytrzymała na wysiłek fizyczny.

Author: siberian-husky.com.pl