Duży wpływ na sen

Komfort

Nie tylko ludziom przydaje się wygoda, ale również zwierzętom. Mieszkając z Tobą, powinieneś zadbać o ich dobro, skupiając się na tym, jaki wybrać materac, oraz zwracać szczególną uwagę na to, co je. Dzięki temu na pewno poczujesz od nich wdzięczność i miłość, ponieważ zwierzęta mają tą zdolność, że potrafią wyczuć intencje człowieka, jak również jego emocje. A jeśli już się zdecydujesz – musisz się liczyć z ewentualnymi wydatkami, które pojawią się na pewno podczas nieoczekiwanych wizyt u weterynarza i nie tylko. Początkowo takie akcesoria wymagają wkładu własnego w wyższym stopniu, jednak kto nie potrzebuje niezbędnych rzeczy?

Najlepszy wybór – materac

Nie wszystko, co droższe jest na pewno lepsze, jednak jeśli chodzi o łóżko i materac, to ta teoria się jak najbardziej sprawdza. Tak samo w naszym przypadku: dobry sen i wygoda kosztuje, a jeśli chodzi o koszt, to takie poniżej 1000 zł zazwyczaj się nie sprawdzają i znacznie obniżają jakość snu. Piankowe i materace są droższą alternatywą, ale jakość powala na nogi i starczy na długie lata w przypadku psów. Wbrew pozorom, nie wszystkie są drogie, jednak dla swojego pupila musisz liczyć się ze sporymi wydatkami, zwłaszcza jeśli produkt jest robiony na własne zamówienie, który wymaga indywidualnych rozmiarów i nie tylko. Nie każdy pies je preferuje, ponieważ te twardsze wolą młodsze psy, natomiast powyżej wymienione, te starsze, gdyż mają większą potrzebę ,,zanurzenia’’ się w nim, co daje mu całkowitą satysfakcję, ma to wpływ również na jego kości i aktywność podczas dnia. Jednym minusem jest liczna ilość sztucznych zapachów w tym legowisku, zwłaszcza, że psy śpią zdecydowanie dłużej niż ludzie, zarówno w dzień jak i w nocy. Jeśli chodzi o kojec to jest to dobry wybór dla psów bardziej agresywnych i niebezpiecznych. Nie jest to tylko zależne od wychowania, ale również od rasy, gdyż np. amstaff jest z natury bardziej dziki od innej rasy psów. Często można je znaleźć również wtedy, gdy żyjemy na wsi, a ludzie preferują mieć zwierzę na dworzu, niż w domu jednorodzinnym. Nie wiadomo, czemu ostatecznie w takim przypadku decydują się na psa, ale dzięki specjalnym zabezpieczeniom, właściciele czują się komfortowo i bezpieczniej, ponieważ mają pewność, że nie ucieknie, ewentualnie nie zrobi komuś krzywdy.

Jak przekonać psa do zmiany legowiska?

Zmiana łóżka właściciela na legowisko albo kocyk jest często dla psa niezrozumiała, a nawet stresująca. Aby temu zapobiec, przygotuj się dobrze do zmiany miejsca wylegiwania się twojego pupila. Najlepiej ustaw legowisko w pobliżu swojego łóżka. To ważne, aby zwierzę czuło przez cały czas twoją obecność i było blisko właściciela, zwłaszcza, że nie bez powodu są nazywane prawdziwym przyjacielem człowieka. Dodatkowo doceni Twoją troskę, a stopniowe nauczanie dostosowuje go do zmian, w innym wypadku ciężko go będzie przekonać, ponieważ nic tak nie poprawia humoru pupilom, jak troska i bliskość. Dodatkowo Ty sama poczujesz, że jest bezpieczny.

Author: siberian-husky.com.pl