Wszystko o chomiku syryjskim

Własne zwierzątko jest marzeniem wielu dzieci. Kiedy nie możemy przyjąć pod swój dach czworonoga, kota lub psa, chomik syryjski będzie idealnym rozwiązaniem. Zanim jednak kupimy naszemu dziecku chomika, powinniśmy zapoznać się z jego charakterystyką i wymogami niezbędnymi do prowadzenia hodowli .

Opieka nad chomikiem syryjskim nie jest wymagająca. Pamiętajmy jednak, że ten gatunek jest na ogół większy niż ,np. chomik dżungarski. Klatka oraz wyposażenie muszą być odpowiednio duże, aby chomik syryjski czuł się komfortowo.
Kompletując wyprawkę dla naszego chomika, możemy zajrzeć do internetu, znajdziemy tu praktyczne porady i wszystko o chomiku syryjskim , począwszy od akcesoriów, na pielęgnacji skończywszy.
Chomik syryjski oprócz zabawek powinien mieć w klatce gałązki do ścierania zębów. Zdarza się, że chomiki pozbawione twardych gałązek cierpią na przerost uzębienia.
Ciekawostką jest to, że chomik syryjski ma zdolności do hibernacji. Niekiedy właściciele tych gryzoni odkrywają , że zwierzę nie rusza się przez dłuższy czas i sądzą, iż chomik zdechł. Zastanawiają się nad przyczyną śmierci i mimo iż opieka nad chomikiem syryjskim przebiegała bez zarzutu a zwierzątko nie osiągnęło statecznego wieku, wydaje się ono martwe. Jeśli uważamy, że wiemy wszystko o chomiku syryjskim nie powinniśmy zapominać o hibernacji. Kiedy temperatura jest dosyć niska, zdarza się , że nasz pupil zapadnie w głęboki sen.

Kilkuletnie dziecko doskonale poradzi sobie z obowiązkiem, jakim jest opieka nad chomikiem syryjskim. Z pewnością maluch będzie potrzebował początkowo wskazówek i pomocy, ale po pewnym czasie nabierze wprawy. Po niedługim czasie będzie prawdziwym znawcą i zaskoczy nas tym , że wie wszystko o chomiku syryjskim.
Własne zwierzę uczy dzieci odpowiedzialności i rozwija kompetencje. Miejmy jednak na uwadze, że chomik syryjski nie powinien być prezentem niespodzianką. Kupno pupila należy przedyskutować z dzieckiem i zapoznać go z charakterystyką zwierzątka.

Author: siberian-husky.com.pl