Jak dbać o zdrowie kota?

Dobre i zdrowe jedzenie – ważne dla każdego

Dieta jest czymś męczącym dla ludzi, a zarazem ciężko znaleźć takie produkty, które są zdrowe i dobre jednocześnie. Na rynku widnieje coraz więcej przerobionych produktów, co możemy zauważyć nawet po ilościach chorób żołądka, tarczycy, ciśnienia. Warto śledzić skład, nie trzeba być kwalifikowanym dietetykiem, aby rozróżnić ten dobry od złego. Jedno jest pewne: Ułatwi Ci to robienie zakupów w przyszłości, będziesz wiedzieć, który był ten przetworzony, a który odpowiedni do Twojej diety i przede wszystkim zdrowej. Jeszcze lepszym i wygodniejszym sposobem, jest dość znana aplikacja zdrowe zakupy, która ukazuje Ci skład danego produktu i jego wpływ na organizm. Wystarczy nakierować kod kreskowy na daną rzecz, a wszystkie podpowiedzi automatycznie Ci się wyświetlą. Natomiast: Którą karmę i jaką wybrać dla swojego kota, psa? Czym należy się kierować dla jego dobra? Przeczytaj poniższy nagłówek, który na pewno otworzy Ci bardziej oczy, zwłaszcza, że ilość jest zaskakująca, a jakość – bywa różnie.

Nie tylko ja chcę być zdrowa! Dbanie o swojego pupila

Pierwsze dni, miesiące są trudniejsze dla nas jeśli chodzi o zaaklimatyzowanie się z naszym zwierzątkiem, tak samo jest w kwestii żywienia go itp. Małe kotki na pewno potrzebują innej karmy, w porównaniu do tych dojrzałych, wykastrowanych, jednak nie wszystkie są warte polecenia. Zazwyczaj właściciele swoich pupili popełniają błąd, kierując się tym, co przekazuje nam reklama. Nie wszystkie produkty, które są pokazywane w telewizji są wiarygodne, zwłaszcza te o karmie dla zwierząt. W takich saszetkach znajduje się bardzo dużo dodatków, chemii, które mogą zaszkodzić im w przyszłości. Dlatego najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić, jest zapoznanie się z tym, jak żywić zwierzęta domowe, na początku może się to wydawać demotywujące, ale wbrew pozorom takie nie jest. Wystarczy trochę zaangażowania i chęci, a dzięki temu Twój zwierzak może dożyć nawet do kilku lat! Czy to nie jest wystarczająca motywacja? Jeśli chodzi o napełnianie psiej, czy kociej miski, musisz zdecydować, która opcja będzie lepsza: sucha karma dla kota, czy surowa dieta? Rozpisz sobie plusy i minusy, dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć decyzje odnośnie odpowiedniego jedzenia dla pupila.

Wpływ jedzenia na zdrowie zwierzątka

Najbardziej znane zwierzęce choroby biorą się z nieodpowiednich proporcji składników odżywczych w karmie, dlatego dobrze będzie dowiedzieć się o skutkach niewłaściwej diety. Dlaczego? Ponieważ łatwiej jest kupować w ten sposób lepszą karmę, mając na uwadze zdrowie naszego kota, czy psa. Podpowiedzią jest również obserwacja innych osób, co najbardziej polecają, czego unikają, jakie najczęściej popełniają błędy, unikniesz dodatkowego wysiłku, jak również choroby u zwierzaka. Skąd warto czerpać wiedzę:
– AmazoniaZoo.pl – ten serwis internetowy nie tyko wybiera zdrowe karmy, ale dzielą się zdobytą wiedzą w branży zoologicznej.
Karmy uzupełniające są popularne głównie wśród opiekunów kotów. Najczęściej wybierane karmy uzupełniające to dla kotów m.in: Applaws, Canagan, Cosma, ponieważ w swoim składzie posiadają tylko galaretkę jak również filet, który nie szkodzi naszemu kotu. Zarówno karma dla psa jest tak samo ważna, jak w przypadku kotów, należy zwracać uwagę niemal na te same właściwości i jakość, różnica tkwi w tym, że psy preferują inny rodzaj jedzenia. Czego unikać dla kota i psa?
Pies: Pedigree, Chappi, Frolic, Purina, Royal Canin, Active Pet, Puppy, Orlando, Bellosan, Winston.
Kot: Whiskas, Kitekat, Felix, Purina, Royal Canin, Kitten, Coshida, Winston.

Karma dla psa i kota powinna mieć na pierwszym miejscu w składzie produkty pochodzenia zwierzęcego. Skład takiej karmy powinien być przejrzysty oraz sprawdzony. NIE OSZCZĘDZAJ NA KARMACH, ponieważ prędzej czy później i tak będziesz dwa razy więcej wydawał na leczenie. Możesz ewentualnie na samych zabawkach.

 

Author: siberian-husky.com.pl