Zdrowa dieta dla psów

Zdrowa, naturalna i wysokiej jakości dieta to jeden z najlepszych sposobów, aby zapewnić swojemu najlepszemu przyjacielowi długie i zdrowe życie.
Większość komercyjnych karm dla zwierząt domowych zawiera składniki i dodatki niskiej jakości, takie jak produkty uboczne, wypełniacze zbożowe i konserwanty chemiczne, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na dobrostan zwierzęcia. Z biegiem czasu te pokarmy mogą wywoływać lub zaostrzać stany, takie jak alergie, zapalenie stawów, choroby nerek, a nawet rak i inne zaburzenia immunologiczne. Dlatego karmienie swojego futrzanego przyjaciela pełnowartościową dietą ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia i długowieczności. Obecnie masz do wyboru kilka opcji: możesz samodzielnie przygotować jedzenie, kupić jedną z coraz większej liczby wygodnych gotowych diet dla psa na rynku lub wybrać karmę premium. Będziesz musiał zapłacić trochę więcej, ale jeśli weźmiesz pod uwagę bezwarunkową miłość i towarzystwo, jakie daje ci twój pies, czy nie jest to tego warte?

Wysokiej jakości białko

Najważniejszym składnikiem każdej karmy dla zwierząt domowych jest świeże mięso, niezależnie od tego, czy jest to kurczak, indyk, jagnięcina, łosoś czy królik. Naucz się czytać etykiety karmy dla psów i wybieraj tylko te produkty, które jako pierwszy składnik wymieniają mięso z jednego źródła (nie produkty uboczne, mączkę „drobiową” lub „mięsną”). Unikaj karm, których pierwszym składnikiem są zboża – zarówno psy, jak i koty są mięsożercami, co oznacza, że ich głównym źródłem białka powinno być mięso, a nie kukurydza, soja czy gluten. W miarę możliwości staraj się wybierać organiczne mięso hodowane takie jakie zawiera karma Farmina, bez hormonów wzrostu, antybiotyków i innych substancji, które mogą szkodzić Twojemu zwierzęciu.

Świeże owoce i warzywa

Możesz pomyśleć, że psy i koty nie potrzebują owoców i warzyw, ale te pokarmy zawierają ważne przeciwutleniacze, witaminy i inne składniki odżywcze, które składają się na zdrową, wszechstronną dietę. Wybierz karmę, które zawiera świeże warzywa i owoce, taką jak Farmina N&D, lub dodaj je samodzielnie. Dobry wybór to marchew, brokuły, dynia, słodkie ziemniaki, jabłka, jagody, żurawina i kantalupa – używaj ekologicznych produktów, kiedy tylko możesz. Najlepsze są surowe owoce i warzywa, ale ponieważ psy i koty nie mają zdolności rozbijania ścianek celulozy w zewnętrznych warstwach tych pokarmów, najlepiej jest je przecierać przed podaniem (lub podawać ugotowane na parze). Warzywa, których należy unikać, to cebula, szpinak, boćwina i warzywa psiankowate, takie jak bakłażan, papryka i pomidory, ponieważ mogą nasilać zapalenie stawów i inne stany zapalne.

Mieszaj

Wyobraź sobie, że codziennie, miesiąc po miesiącu, jesz ten sam posiłek. Nie tylko szybko byś się tym znudził, ale także zwiększyłbyś prawdopodobieństwo wystąpienia alergii i niedoborów składników odżywczych, ponieważ Twój organizm nie otrzymywałby pełnej gamy witamin i minerałów potrzebnych do zachowania zdrowia. Tylko jedząc różnorodne potrawy, możesz uzyskać wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Twój pies czy kot jest taki sam, dlatego ważne jest, aby karmić go zróżnicowaną dietą. Dzisiejsza karma dla psa premium, taka jak karma Lincoln oferuje szeroki asortyment źródeł białka, więc jest z czego wybierać. Jeśli twoje zwierzę ma alergię na wołowinę lub inne mięso, wypróbuj jedno z wielu dostępnych obecnie alternatywnych białek, takich jak dziczyzna, kaczka, królik lub łosoś.

Pamiętając o tych wskazówkach, wkrótce zaczniesz dostrzegać różnicę w poziomie energii swojego psa, jakości jego sierści i ogólnym samopoczuciu.

Author: siberian-husky.com.pl