Pies pod specjalnym nadzorem – suplementy, rehabilitacja, psi fitness

Ponad połowa Polaków przyjmuje na co dzień różnego rodzaju suplementy diety i jest to całkowicie normalne. Część z tych osób posiada psa lub kota i im także podają preparaty przeznaczone dla zwierząt. Ale czy zwierzęta rzeczywiście potrzebują takiego wsparcia? Z pewnością są psiaki, które wymagają rehabilitacji i wtedy suplementy diety mogą pomóc im wrócić do pełnej sprawności.

Suplementy – za i przeciw

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że suplementy diety, zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt, są regulowane zupełnie inaczej niż leki i w przeciwieństwie do nich nie wymagają sprawdzania skuteczności działania i zdecydowanie łatwiej wprowadzić je na rynek niż lekarstwa. Powszechnie uważa się, że suplementy diety są bezpieczne, ponieważ są pochodzenia naturalnego. Niektórzy właściciele psów są nawet przekonani, że skoro jakiś preparat jest bezpieczny dla ludzi, będzie także bezpieczny dla ich czworonoga. Nic podobnego! Jeśli już ktoś chce suplementować jakieś składniki zwierzęciu powinien wybrać produkty stworzone z myślą o nich. Mogą to być suplementy Pokusa, które są wysokiej jakości, posiadają skoncentrowane źródło antyoksydantów, witamin i składników mineralnych.

pokusa suplementy

Pies na hydroterapii

Pies, jak każde żywe stworzenie może doświadczyć kontuzji, przewlekłego bólu, a nawet starzenia się. Ulgę może mu przynieść hydroterapia, która jest formą rehabilitacji i pomaga psom wykonywać ćwiczenia fizyczne, które są bardziej łagodne dla stawów i kości. Hydroterapie prowadzi się w zbiorniku wodnym, w którym umieszcza się psa i zachęca się go do pływania, co zapewnia wyporność i odciążenie stawów. Bardzo dobrze sprawdzi się również bieżnia wodna Poznań. Hydro terapia wykorzystuje opór, jaki tworzy woda i przynosi dodatkowe korzyści związane z aktywnością fizyczną, takie jak wzmocnienie mięśni. Dzięki temu pies otrzymuje potrzebne mu ćwiczenie bez dodatkowego nacisku na stawy. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku starszych psów lub psów powracających do zdrowia po operacji ortopedycznej i kręgosłupa.

Fitness z psem

Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia nic nie stoi na przeszkodzie, aby zachęcić naszego psa do wspólnych ćwiczeń na świeżym powietrzu. Dzięki produktom Non stop Dogwear możemy zabrać czworonoga na narty, rower czy pieszą wycieczkę. Ważne jest aby zapewnić psu zrównoważony rozwój, a dzięki odpowiedniej diecie bogatej w niezbędne składniki odżywcze i aktywności fizycznej, osiągniemy to w łatwy i przyjemny sposób.

Author: siberian-husky.com.pl