Szkolenie szczeniaka husky syberyjski gdy szczeniak gryzie po rękach

Jak ropoczać szkolenie szczeniaka rasy husky?

Psy rasy husky gdy są szczeniakami to zwykle bardzo mocno i zawzięcie gryzą wszystko co tylko znajdą w zasięgu pyska. Posiadają niewiarygodnie dużą energię w tym temacie. Potrafią niemal godzinami gryźć i szczypać ręce, spodnie, skarpetki. Na spacerach łapią wszystko do pyszczka, a to trawę a to kamień a to patyk, nic nie uchodzi ich uwadze. Jeśli dobrze nie zaplanujesz procesu szkolenia swojego psa to ten okres szczenięcy może być dla ciebie bardzo frustrujący. Opieka nad szczeniakiem rasy husky obejmuje przyzwyczajenie psa do czesania szczotką, naukę chodzenia na smyczy i socjalizację z otoczeniem a także naukę podstawowego posłuszeństwa i podstawowych komend.

Naukę rozpoczynamy od nauki reagowania na własne imię. Do tych ćwiczeń potrzebujesz garść suchej karmy dla psa i 5minut czasu. Wystarczy abyś poczekał gdy pies będzie czymś zajęty czyli gdy nie będzie patrzył na Ciebie, wtedy wołasz psa po imieniu, używasz do tego miłej i wesołej tonacji aby zwrócić uwagę psa na siebie, gdy pies odwróci się i zerknie na Ciebie wtedy ukucnij i klaskaj w ręce i wołaj psa. Gdy pies podbiegnie do Ciebie daj mu kilka smakołyk, może je wydać prosto z ręki albo możesz je rozrzucić na podłodze. To ćwiczenie na tym się kończy. Warto je powtarzać w trakcie dnia około 10razy. Gdy 10 razy dziennie zawołasz psa po imieniu i nagrodzisz smakołykami to zobaczysz, że po tygodniu pies będzie świetnie reagował na swoje imie. Od tego ćwiczenia zacząłbym trening i budowanie dobrej relacji ze swoim psem.

Syberian husky charakter szczeniaka i pierwsze szkolenie

Może się zdarzyć, że Twój pies będzie bardzo zadziorny i nieustępliwy, nie będzie reagował na zakazy ani nie przejmie się gdy podniesiesz na niego głos – psy z takich charakterem potrzebują profesjonalnego szkolenia (polecam Szkoła dla psów Doberman również w formie lekcji online). Gdy masz natomiast psa o bardziej uległym charakterze to zwykle zadziała prosta komenda ‘FE, nie wolno’ gdy pies gryzie Ci dłoń. Powiedziane stanowczym tonem “FE, nie wolno” gdy pies chwyta Ci rękę potrafi zniechęcić psa do gryzienia. Zaraz po takiej sytuacji dobrze aby pies przekierował uwagę na inny obiekt, dlatego najlepiej wyjdź z pokoju gdy krzyknąłeś ‘FE”. Jesli pies zajmie się gryzieniem zabawki to będzie rewelacyjny znak. Gdy jednak ciagle biega za Tobą i tylko Ciebie chce gryźć to zgłoś się do szkoły dla psów na konsultacje z instruktorem szkolenia psów.

Psy husky można nauczyć grzecznego chodzenia na luźnej smyczy i wracania na wołanie – jest to realne gdy zaczniesz pracę nad wychowaniem psa od 3miesiąca życia. Te psy mają silne instykty i czasami ich natura chce brać górę nad posłuszeństwem, jednak dla doświadczonego tresera nie będzie problemu nauczyć psa husky posłuszeństwa. Nie poddawaj się gdy masz problemy wychowawcze ze swoim husky, tylko szukaj dobrego szkoleniowca.

 

Author: siberian-husky.com.pl