Maine Coon kocia rasa piastująca miano największego kota na świecie

Skąd wzięły się te wielkie koty domowe?

Takie o to pytanie od ponad 100 lat nie schodzi już z ust naukowców, poszukujących na nie odpowiedzi.
Kilka źródeł – środowisk naukowo- badawczych wzajemnie wyprzedza siebie nawzajem, przy tym podając różne odpowiedzi.
Jednak, ale czy rzeczywiście na pewno nie ma jednego- konkretnego i zarazem jedynego miejsca na ziemi, z którego pochodzi największa rasa kota Spróbujmy zmierzyć się z tym pytaniem w poniższym krótkim tekście.

Genealogia największych kotów świata – informacje

Geneza, czyli początki hodowli kotów z grupy największa rasa kota nie są zbyt dobrze jeszcze poznane.
Jednak powszechnie uważa się, że rasa- gatunek olbrzymich kotów wywodzi się ze starych ras naturalnych. Albowiem jest ona najstarszą rasą pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych.
O pochodzeniu tego gatunku krążą liczne, mniej/ bardziej fantastyczne mity oraz legendy.
Właściwie tytuł ten piastuje rasa Maine Coon jako największa rasa kota .

Maine Coon, miano największego kota świata i inne legendy

Od samego początku uważano te koty za potomków kotów angorskich należących, m.in. do królowej Marii Antoniny. Według legendy koty miały się dostać do Nowego Świat a z części dobytku samej władczyni, która usiłowała zbiec z Francji. Natomiast co do norweskich kotów leśnych podróżujących łodziami Wikingów albo też faktu: zwierzęcego wymieszania się międzygatunkowego. Popełnionego przez udomowionego kota, a także rysia rudego, czy nawet kota oraz szopa. Tak właściwie od słowa „racoon” (z ang. „szop”) wywodzi się zresztą nazwa tej rasy.
Z pewnością wielu twórców takich legend musiało zainspirować charakterystyczny, wprost krzaczasty ogon kociego pupila rasy Maine Coon.

A zatem jak to było naprawdę, w kocich dziejach, począwszy od czasów starożytnych?
Odpowiedź może kiedyś jako ludzie poznamy na to pytanie właściwą odpowiedź. Jak na razie, na chwilę obecną, Pan Bóg jedyny to wszystko wie. Jakie to miało początki – powstanie kotów z gatunków największa rasa kota .

Author: siberian-husky.com.pl